İstanbullulara Oy Kullanıp, Tatile Gelin Çağrısı

Seçim tarihinin yaz tatiline denk gelmesi nedeniyle Egelilerden de İstanbullu seçmenlere "Oyunuzu Kullanıp Tatile Gelin" çağrıları geliyor...

İstanbullulara Oy Kullanıp, Tatile Gelin Çağrısı
İstanbullulara Oy Kullanıp, Tatile Gelin Çağrısı
İstanbullulara Oy Kullanıp, Tatile Gelin Çağrısı
İstanbullulara Oy Kullanıp, Tatile Gelin Çağrısı

YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini iptal ederek, 23 Haziran 2019'da seçimin yenilenmesi kararı sonrası, sosyal medyada birbirinden ilginç paylaşımlar yapılıyor. Seçim tarihinin yaz tatiline denk gelmesi nedeniyle Egelilerden de İstanbullu seçmenlere "Oyunuzu Kullanıp Tatile Gelin" çağrıları geliyor.

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı ve Güney Ege Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği (GETOB) Başkanı Bülent Bülbüloğlu, 23 Haziran Pazar günü tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimiyle ilgili bölge turizmi açısından şu ana kadar rezervasyon iptali olmadığını söyledi. Bülbüloğlu, İstanbul'da yaşayanlara ise oylarını kullanıp öyle tatile gelmeleri çağrısında bulundu.

Bodrum'da da bazı turizmciler sosyal medyadan İstanbullu seçmenlere oylarını kullanıp gelmeleri yönünde paylaşımlar yaparken, Atlasjet ve Pegasus Hava Yolları da sosyal medyadan yayınladığı duyuruda 6 Mayıs öncesi satın alınan İstanbul kalkışlı ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran 2019'u kapsayan biletlerde, müşterilerinin değişiklik ve kesintisiz iade ile iptal hakları bulunduğunu açıkladılar.

Bodrum ve Datça Belediyeleri de resmi twitter hesaplarından paylaştıkları esprili mesajlarla İstanbullu seçmenleri seçimden sonra tatile beklediklerini duyurdu. Bodrum Belediyesi'nin hesabından 'Bodrum'a Kar Yağacak Diyorlar' başlığı ile yayınlanan paylaşımda "Değerli İstanbullular; Aldığımız bilgilere göre 23 Haziran günü Bodrum'da şiddetli kar yağışı beklendiğinden, tüm sahillerimiz kapalıdır. Aynı gün İstanbul'da doğacak güneşin keyfini çıkarmanızı tavsiye ederiz. Ama 24 Haziran'dan itibaren bekleriz. Çünkü #herşeyçokgüzelolacak" ifadeleri yer aldı.

Datça Belediyesi de kurumsal twitter hesabından seçimlerle ilgili esprili bir paylaşım yaptı. Datça Belediyesinin paylaşımında ise "Aynı anda beklenen kar ve kum fırtınası nedeniyle 23 Haziran’da bütün plajlarımız kapalı ama 24 Haziran’da herkesi bekleriz. Sevgili İstanbullular gelecek için tercihinizi lütfen sandığa taşıyın. Bizler Datça tatilinizden en güzel anılarla dönmeniz için sizi bekliyor olacağız" ifadeleri kullanıldı.

Öte yandan TÜROFED Başkan Yardımcısı ve GETOB Başkanı Bülbüloğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminin yenilenmesi kararı sonrası sosyal medya başta olmak üzere bazı yayın organlarında erken rezervasyon için başvuran tatilcilerin 'erteleme' veya 'iptal' yoluna gittiği yönündeki açıklamaların şimdilik gerçeği yansıtmadığını söyledi. Güney Ege Bölgesi olarak şu ana kadar rezervasyonlarla ilgili herhangi bir iptal yaşamadıklarını kaydeden Bülbüloğlu, "Özellikle 9 günlük bayram tatilinde ön rezervasyonlar var ve iptaller yok. Sağlıklı bir seçim olmasını, insanlarımızın oylarını kullanıp, seçimden sonra gelmelerini tercih ediyoruz" diye konuştu.