Mimar Ayperi Okur, Evinde Ölü Bulundu!

Bodrum’da yaşayan mimar Ayperi Okur, yalnız yaşadığı evinde ölü bulundu.

Mimar Ayperi Okur, Evinde Ölü Bulundu!

Edinilen bilgilere göre Yeniköy Mahallesi Turgutreis Caddesi üzerindeki bir evde yaşamını sürdüren bir çocuk annesi 70’li yaşlardaki mimar Ayperi Okur’dan haber alamayan yakınları, polise haber verdi. Polis, savcının talimatları doğrultusunda çilingirle kapıyı açtırdığında, Okur’u yatağında hareketsiz şekilde buldu. 

Yapılan kontrollerde Ayperi Okur’un yaklaşık 2 gün önce yaşamını kaybettiği belirlendi. Okur'un cenazesi kesin ölüm sebebinin belirlenmesi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

İYİ BİR MİMARLIK TEORİSYENİYDİ

Lise eğitimini Robert Kolej'de tamamlayan, ardından Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Bölümü mezunu olan Ayperi Okur, Dünyanın en iyi teknik üniversitesi olarak bilinen Massachusetts Institute of Technology’de de (MIT) Kent ve Bölge Planlaması konusunda doktora yapmıştı. Okur, iyi bir mimarlık teorisyeni olarak biliniyordu.

Bodrum Ortadoğu Teknik Üniversitesi Mezunları Derneği üyesi Ayperi Okur, Bodrum Mimarlık Kitaplığı’nda da mimarlıkla ilgili sunumlar yapmıştı. 

Okur'un vefat haberini alan ailesinin Bodrum’a geldiği öğrenildi.