Öğretmen ve Ailesine Dehşeti Yaşattılar

Milas’ta bir ortaokulda öğretmenlik yapan öğretmen ve ailesi, komşuları tarafından evde canlı ders sırasında çok ses çıkıyor gerekçesiyle darp edildi. Akıl almaz olay, milli eğitim camiasından büyük tepki çekti.

Öğretmen ve Ailesine Dehşeti Yaşattılar

Milas’ta bir ortaokulda öğretmen olan İ.K., güvenlik görevlisi eşi S.K. ve evinde bulunan kız kardeşi C.K. ile anneleri G.K., 12-15 kişi tarafından fiziksel şiddete maruz kaldı.

18 Şubat tarihinde meydana gelen olay iddiaya göre şöyle gerçekleşti; öğretmen İ.K.’in komşuları, öğretmen K.’in evde canlı ders yapmasından rahatsızlık duyduklarını öne sürerek önce sabah kapıyı tekmeleyip hakarette bulundu. Akabinde yapılan telefon görüşmesinde öğretmen ve ailesinin seslerini kesmeleri istendi, akşam görüşeceklerini belirtip eşine iş dönüşü saatini soruldular. Öğretmenin eşi, iş dönüşü eve geldiğinde iki kişi  “Abimin canını sıkan sen misin?” diyerek saldırmaya başladı.

Aynı anda evin bahçesine 2 araba geldi ve 9-10 kişi ellerinde zincir, muşta, çivili sopa ve musluk boruları hem öğretmene, eşine, kız kardeşine ve annesine saldırdı. Evlerine kaçmak istediklerinde de zorla dışarıda tutularak darp edildi.

Emniyet güçleri ve sağlık personeli olay yerine gelerek, saldırıya uğrayarak yaralanan 4 kişiyi tedavi altına aldı.


Kaynak: Haber Milas