Reşat Selek Son Yolcuğuna Uğurlandı

Bodrum’da gençlerle yaptığı tiyatro çalışmaları ile bilinen 2 çocuk babası Cumhur Reşat Selek, 63 yaşında hayata veda etti. Selek, yakınları ve öğrencilerinin gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.

Reşat Selek Son Yolcuğuna Uğurlandı

Bodrum'da lise öğrencileri ile birlikte Bodrum Tiyatro Merkezi’ni (BTM) kuran Reşat Selek, öğrencileri ile birlikte 6 yıldır tiyatro çalışmaları sürdürüyordu.  Oyunların yönetmeni Selek, gençlerle birlikte Bodrum ve Muğla’nın yanı sıra, yurdun farklı illerinde de tiyatro severlerle buluşmuştu. 

Gençlere tiyatroyu sevdiren Cumhur Reşat Selek’in geçen kış akciğer kanserine yakalandığı ortaya çıktı. Hastalığına rağmen tiyatro çalışmalarını bırakmayan Selek’in yazıp yönettiği “Umut” isimli oyun, sahneye konuldu.

Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedavi görmeye başlayan 2 çocuk babası 63 yaşındaki Cumhur Reşat Selek, önceki gün yaşamını yitirdi. Reşat Selek, bugün Konacık Merkez Camii’nde kılınan cenaze namazı sonrası, yakınları ve öğrencilerinin gözyaşları arasında Bitez Mezarlığı’nda toprağa verildi.