Silahla Vurup Sonra Cesedi Yakmışlar!

Bodrum’da kum dolu çuval içerisinden çıkan cesedin 50 yaşındaki Ümit Erol’a ait olduğu tespit edildi. Olayla ilgili gözaltına alınan 5'i tutuklandı, 1'i adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Zanlıların Ümit Erol’u öldürüldükten sonra cesedini yok edebilmek için yakmaya çalıştıkları ortaya çıktı.

Silahla Vurup Sonra Cesedi Yakmışlar!

28 Haziran gecesi, Ortakent Üniversite Caddesi üzerinde yol kenarındaki bir toprak yığınından kötü koku geldiğini fark eden vatandaşlar, durumu güvenlik güçlerine ihbar etti. İhbar üzerine, Ortakent Dilekyolu Kavşağı ile Güzel Sanatlar Fakültesi binası arasındaki olay yerine gelen polis ekiplerince yapılan incelemede, yol kenarındaki toprak yığını altında, içerisinde kum ve ceset bulunan bir çuval ortaya çıkarıldı. 

Yetişkin bir erkeğe ait olduğu değerlendirilen cesedin üzerinden herhangi bir kimlik çıkmadı. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından çürümüş haldeki ceset olay yerinden alınarak otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Cinayet olduğu değerlendirilen olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

KAYIP BİR KİŞİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Başlatılan soruşturma kapsamında Çiftlik Mahallesi’nde Ümit Erol adlı vatandaş hakkında ağabeyinin kayıp başvurusu yaparak, kardeşinin 20 Haziran’da ortadan kaybolduğunu bildirdiği öğrenildi. Soruşturmayı jandarma devralırken, Erol’un çevresindeki kişilerin ifadeleri alındı. 

ÖNCE UYUŞTURMUŞLAR, SONRA SİLAHLA ÖLDÜRMÜŞLER

Çalışmalar kapsamında olayın baş şüphelisi araç kiralama firması işletmecisi H.T.A., annesi F.N.A., anestezi teknikeri B.A. ile G.İ., E.D. ve A.T. adlı şüpheliler gözaltına alındı. Bugün hakim karşısına çıkarılan şüphelilerden A.T. adli kontrol şartıyla serbest kalırken, diğer 5 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

İlk belirlemelere göre Ümit Erol ile zanlılar arasında alacak verecek mevzusu yüzünden anlaşmazlıklar olduğu öğrenildi. İlk tespitlere göre Ümit Erol'un anestezi uzmanı yardımıyla önce uyuşturulduğu daha sonra öldürüldüğü sanılıyor. 

Otopsi sonucuna göre, Erol yaşamını yitirdikten sonra cesedinden kurtulabilmek için yakılmaya çalışıldığı ve kısmen yakıldığı, ardından asitle eritilmeye çalışıldığı ifade edildi. Ceset, daha sonra olayın gerçekleştirildiği Çiftlik mahallesinden 30 kilometre uzağa, Ortakent Üniversite Caddesi’ne gömüldü.