Tekne ve Arabadan Sinema Keyfi

Türkiye ve Dünya’da bir ilk olan, yat ve arabadan sinema izleme keyfi Bodrum’da yaşanıyor.

Tekne ve Arabadan Sinema Keyfi

Pandemiden en çok etkilenen sektörlerden biri de sinema sektörü oldu. Sinemalar, kapılarını uzun süre sinemaseverlere açamadı, sinema filmleri de koronavirüs nedeniyle çekilemedi. Sinema işletmecileri de bu dönemde değişik yöntemler uygulamaya başladı. Bu kapsamda arabada ve teknede sinema, Dünya’da ilk kez Bodrum’da hayata geçti.  

Cinemarine Sinemaları işletmecisi Cenk Sezgin, Dünyada bir ilki gerçekleştirerek Bodrum Cruise Port'taki gümrüksüz rıhtıma bir sinema perdesi kurdu. Araçları ile hazırlanan alana gelen vatandaşlar karadan, tekneleriyle rıhtıma bağlanan vatandaşlar ise denizden sinema keyfi yaşıyor. 

Çarşamba akşamı gerçekleşen gösterime yaklaşık 20'ye yakın araç ve 10 tekne katılırken "The Gentlemen" filmi izlendi. Filmin görüntüsü alandaki beyaz perdeye yansıtılırken, sesi ise belirlenen radyo frekansıyla araç teyplerinden dinlendi. Etkinliğe Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras da katıldı.

Cinemarine Sinemaları Yönetim Kurulu Başkanı Cenk Sezgin, gazetecilere yaptığı açıklamada, etkinliği sadece arabadaki vatandaşlar için değil aynı zamanda teknesi olanlar için de düzenlediklerini söyledi. Teknedekilerin ay ışığında limanda mola verip filmlerini seyrettiğini belirten Sezgin, "Filmlerini seyrettikten sonra turlarına devam edebilecekleri bir olanak sağladık. Özel yatıyla gelen vatandaşlarımızda bir sinema sürprizi yaşamalarını sağladık" dedi.

Filmi aracından izleyen Emre Tiritoğlu ise tatil için ilçede bulunduklarını belirterek, açık havada sinema izlemenin değişik bir deneyim olduğunu belirtti.

Alana tekneyle gelen Aslıhan Günaydın ve Dilara Kırmızı da ilk defa böyle bir deneyim yaşadıklarını belirterek “Korona günlerinde bu tür sosyal mesafeli etkinlikler çok güzel” şeklinde konuştular.