Tuna Işın, Mazbatasını Aldı...

Pazar günü gerçekleştirilen CHP Bodrum 38. Olağan İlçe Kongresi’nde ilçe başkanı seçilen Tuna Işın, mazbatasını aldı.

Tuna Işın, Mazbatasını Aldı...

Bodrum Adliyesi’nde İlçe Seçim Kurulu’ndan, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını alan Işın, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Işın, uzun süredir yapılan bir çalışmanın sonucunda ilçe başkanlığı ve yönetim kurulu seçimini kazanarak mazbata aldıklarını dile getirerek “Bodrum için yeni bir dönem hayal ediyoruz. Hayallerimizi hayata geçirecek ekip arkadaşlarımızla beraber karşınızdayız. Biz seçim akşamında da söyledik, sadece bize oy verenlerin değil, CHP’nin ve Bodrum’un ilçe yönetimi ve başkanı olacağız. Bütün emeklerimiz, çabamız Bodrum halkı için ve CHP üyeleri için olacak. Bizim önceliğimiz birincisi Bodrum halkı, ikincisi CHP üyeleri. Kimse ile kavga etmek ya da bir dargınlık peşinde koşmak niyetinde değiliz. Zaten bundan en çok mustarip olan benim. Genelde bu partide dışlanmış olan, hissederek benim. O yüzden kimseye kendi yaşadığım şeyi yaşatmayacağım. CHP büyük bir ailedir, 100 yıllık bir partidir. Geleneklerinde olan bütün şeyleri yaşatacağız.” şeklinde konuştu. 

Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile bir arada yürüyeceklerini söyleyen Işın, “Onların kararı olmayan hiçbir şeyin altına imza atmayacağız. Kadın Kolları ve Gençlik Kolları, CHP’nin amiral gemisidir. Onlar olmadan CHP’nin olma imkanı yok. O yüzden bütün çalışmalarımızı bir arada, kimseyle kavga etmeden Bodrum halkı için yapacağız.” şeklinde konuştu. 

Bodrum’daki su ve yol sorunu ile ilgili bir soruya da yanıt Işın, şu ifadelere yer verdi;

“Bu konunun Bodrum’da sadece yerel yöneticilerin sorunu olmadığının altını çizmek istiyoruz. Sorun, herkesin bilincinde olduğu bir sorun. Hepimizin yaşadığı bir sorun. Ama burada devlet ve yerel yönetimlerin, bütün kadrolarının bir arada olup bu sorunu çözmesi lazım. Ben Türkiye’nin 4’te 3’ünü dolaştım. Devlet, Bodrum’a üvey evlat muamelesi yapıyor. Bu muamelenin biraz önüne geçmek lazım. Bizim yerel yönetimler olarak öz eleştiri yapacağımız konular illa ki var ama devletin de Bodrum’u biraz üvey evlat muamelesinden çıkarması lazım. Çünkü Türkiye bütçesine çok büyük rakamlar, Bodrum’dan gidiyor. Ama aldığımız bütçeye bakarsanız, Bodrum’un çok ihmal edildiğini görüyoruz. Bununla ilgili daha ileriki günlerde bir basın açıklaması yapacağız.” dedi.

Işın, “Ak Parti ile görüşecek misiniz?” sorusuna ise, “Tabii ki. Herkesle görüşeceğiz. Herkesle iletişim halinde olmak zorundayız.” yanıtını verdi.