ULUSLAR ARASI TENİS TURNUVASI BİTTİ

İstanbul Masa Tenisçileri Derneği ve Turgutreis Belediyesi İşbirliğiyle gerçekleştirilen...

ULUSLAR ARASI TENİS TURNUVASI BİTTİ
İstanbul Masa Tenisçileri Derneği ve Turgutreis Belediyesi İşbirliğiyle gerçekleştirilen Uluslararası Amiral Turgutreis Masa Tenisi Turnuvası Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi Kapalı Spor salonunda düzenlenen final karşılaşmalarının ardından kupa töreniyle sona erdi.

Birbirinden heyecanlı geçen karşılaşmalara Türkiye, Kazakistan, Hırvatistan, Danimarka, Almanya, Rusya, Belarus, Bulgaristan, Belçika, Romanya ve İran'dan 85 bay 70 bayan olmak üzere toplam 155 yarışmacı katıldı.

Turnuva sonunda dereceye giren Sporculara Turgutreis Belediye Başkan Vekili Hakkı Mandalinci ve Turgutreis Belediye Meclis Üyesi Rüya Uslu tarafından kupa ve madalyaları verildi.

Hayırlı Sabancı Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu’nda oynanan maçlara Turgutreis halkının da yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Bir hafta süren turnuva sonunda kategorilerinde derece alan yarışmacılar, İvtta (İstanbul Veteran Masa Tenisçileri Derneği) Cup Erkeklerde Anatoly Bondarenko (Rusya), Tekler erkeklerde 30 yaş üstü Fahrettin Ekmekçi (Türkiye), 40 yaş üstü Alexander Savalıev (Rusya), 50 yaş üstü Anatoly Bondarenko (Rusya), 60 yaş üstü Kenan Atalay (Türkiye), 70 yaş üstü Jurgen Pahl, 50 yaş üstü çift erkeklerde Anatoly Bondarenko (Rusya)-Nıkoloy Prytkov (Rusya) birinci oldular. Bayanlar karşılaşmalarında ise İvtta (İstanbul Veteran Masa Tenisçileri Derneği) Branka Batınıc(Hırvatistan), 40 yaş üstü bayanlarda Svetlana Kırkova (Bulgaristan), 50 yaş üstü bayanlarda Bronka Batınıc (Hırvatisyan), Bayanlar çiflerde ise Fulya Diker (Türkiye)- Bırgıt Gallerin (Almanya) birinci oldular.

İstanbul Veteran Masa Tenisçileri Derneği Başkanı Ferit Atabey konuşmasında, şunları kaydetti:

"Bu yıl 10.kez düzenlemiş olduğumuz turnuvada birbirinden heyecanlı maçlar oldu, her yıl olduğu gibi bu yılda Turgutreis Belediyesi desteklerini bizlerden esirgemediler, umarım seneye de hep birlikte burada oluruz dedi." Desteklerinden dolayı Turgutreis Belediyesi'ne teşekkür eden Atabey Belediye Başkan Vekili Hakkı Mandalinci’ye plaket takdim etti.