Vakalar Artıyor, Çember Daralıyor!

Sonbaharın gelmesiyle Avrupa'nın bazı ülkelerinde rekor sayıda günlük vaka sayılarının tespit edilmeye başlandığı koronavirüs pandemisinde, ülkemizde de başta İstanbul olmak üzere büyük şehirlerde geçen haftalara göre vaka sayılarında büyük artışlar gözleniyor. Bodrum Yarımadasında ise vakaların özellikle Bodrum Merkezi, Konacık ve Bitez Mahallelerinde yoğunlaştığı gözleniyor. Bodrum Belediyesi’nde görevli 2 personelin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.

Vakalar Artıyor, Çember Daralıyor!

Salgın bölgemizde de etkisini her geçen gün biraz daha fazla hissettiriyor. Salgının başladığı Mart ayından itibaren nüfus hareketliliğinin yoğun olduğu yaz aylarını kontrol altında geçiren ve sağlık sistemi açısından büyük bir sıkıntı yaşamayan Bodrum'da, önümüzdeki haftalarda sorun yaşamamak için tedbirlere uyumda taviz verilmemesi gerekiyor.  

Sağlık Bakanlığı'nın Hayat Eve Sığar uygulamasında yayınlanan verilere göre, Bodrum Yarımadası'nda şuan itibariyle en riskli bölgelerin Bodrum İlçe Merkezi, Bitez ve Konacık Mahalleleri olduğu, vakaların özellikle bu üç bölgede yoğunlaştığı dikkat çekiyor. Bu bölgelerin ardından ise Göltürkbükü ve Gündoğan Mahalleleri geliyor. Yarımada'nın batı kesimleri ile Ortakent'in ise an itibariyle salgından az etkilenen bölgeler olduğu görülüyor. 

2 PERSONEL DAHA KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Öte yandan Bodrum Belediyesi’nde görevli 2 personelin daha koronavirüs testinin pozitif çıktığı öğrenildi.
 
Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, geçen hafta yapılan meclis toplantısında satın alma birimindeki 2 personelinin covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Başkanın bu açıklamasının ardından Bodrum Belediyesi’nde çalışan 2 kişinin daha covid-19 testinin pozitif çıktığı öğrenildi. Bu personellerin birinin Yapı Kontrol, diğerinin ise Halkla İlişkiler birimlerinde olduğu kaydedildi. 

Koronavirüse yakalanan personellerin sağlık durumlarının iyi olduğu, tedavilerine evlerinde devam edildiği öğrenildi.