''YETTİ GARİ İBRAHAM''IN ÇEKİMLERİ BAŞLADI

Harun Özakıncı'nın yazıp yönettiği ve çevre kirliliğinin mizahi bir dille anlatıldığı...

''YETTİ GARİ İBRAHAM''IN ÇEKİMLERİ BAŞLADI
Harun Özakıncı'nın yazıp yönettiği ve çevre kirliliğinin mizahi bir dille anlatıldığı ''Yetti Gari İbraham'' filmin provaları Bodrum’da başladı. Filmin ilk provası, Bitez beldesi açıklarındaki Çelebi Adası yakınlarında bir teknenin içinde yapıldı.

Yönetmen Özakıncı, prova sonrası gazetecilere yaptığı açıklamada, filmin sloganının ''son mavi yolculuk seyir defteri'' olduğunu söyledi. Filmde, ''Halikarnas Balıkçısı'' olarak tanınan Cevat Şakir Kabaağaçlı'ya göndermeler yapıldığını belirten Özakıncı, ''Gökova, mavi yolculuk, biraz amacının dışına mı çıktı' Fazla mı popüler oldu' Ne olduysa oldu ama Gökova kirleniyor, deniz kirleniyor. Filmlerin bir sözü, mesajı, bir göndermesi vardır. Biz de mavi yolculukta Gökova'yı hoyratça kullanan yolculara ve yeni turizm yatırımcılarına mesaj göndermek istiyoruz'' dedi.

Filmin çekimlerinin, 15 Eylül–15 Ekim tarihleri arasında Gökova'da yapılacağını ifade eden Özakıncı, şöyle konuştu:
''Filmde ucuz olan teknik ekip ve ekipmanla çalışacağız. Sualtı kameraları var. Gökova dünyadaki nadide yerlerden biri. Denizin dibini de çok güzel göstermeyi düşünüyoruz. Sanat grubuna çok iş düşecek, çok geniş kapsamlı bir deniz dibi temizliği yapacağız. Profesyonel dalgıçlarla ve film ekibiyle denizin dibinden çıkaracağımız çöp yığınıyla bir şey yazacağız, bu da filmin sözü zaten.''

Filmde ''İbraham'' rolünü oynayan Serhat Saylan ise Ege insanının Karadeniz insanı gibi çok keyifli, neşeli insanlar olduğunu ifade ederek, ''Aslen buralı sayılırım, burada büyüdük, burada okuduk. İçlerinde büyüdüğümüz için hep bu keyifli kişileri, bu olayları yansıtmak istemiştik. Böyle bir fırsat çıkınca niye olmasın dedik. İbraham deli dolu, kara cahil, hokkabaz bir adam. Paranın verdiği bir şımarıklık. Bu şımarıklığın dışında keyifli, çapkın. Ama asıl bu filmde değinmek istediğimiz; çevre kirliliği'' diye konuştu.