Yılın İlk Yağışında Onlarca Kaza

Bodrum yollarında, aylar sonra ilk kez düşen yağışın ardından adeta can pazarı yaşandı. Yağışla kayganlaşan yollara sürücülerin dikkatsizliği, aşırı sürat ve trafik kurallarına uymama gibi faktörler eklenince, Yarımada’nın her mahallesinden maddi hasarlı ve yaralamalı kaza haberleri geldi.

Yılın İlk Yağışında Onlarca Kaza

Sabah saatlerinde etkili olan yağışla birlikte Güvercinlik– Bodrum arası, kazaların en çok yaşandığı noktaydı. Güvercinlik girişinde kontrolden çıkan bir otomobil, şarampole düştü. Aynı yolda yaşan diğer bir kazada ise virajda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, refüjü aşıp karşı şeride girdi. 

Yağış kaynaklı başka bir kaza, Ortakent Kavşağı’nda meydana geldi. Akıllı kavşakta kontrolden çıkan otomobil, tabela direğine çarptı. 

Ortakent Mezarlığı önündeki virajda da sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği otomobil, refüjdeki aydınlatma direğine çarptı. Otomobil, direği devirerek durabildi. 

Yalıkavak– Ortakent yolu ile Konacık Sanayi Sitesi önünden yeni hastaneye ulaşan yolda da kamyonet kazaları yaşandı. Kayganlaşan yolda sürücülerin direksiyon hakimiyetini kaybettiği kamyonetler, yan yatarak devrildi.