19 Ayrı Olayın Şüphelileri Tutuklandı!..

Bodrum’da 19 ayrı tekne motoru ve akü hırsızlığı olayının şüphelileri olduğu belirlenen 3 kişi, gözaltına alındı. Olayla ilgisi olduğu belirlenen 1 şüphelinin ise cezaevinde olduğu öğrenildi.

19 Ayrı Olayın Şüphelileri Tutuklandı!..

Alınan bilgiye göre Jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT), 3 aydır Jandarma bölgesinde 13, Sahil Güvenlik bölgesinde 3, polis bölgesinde 6 olmak üzere; toplam 19 olayda tekne motoru ve otodan akü hırsızlığı yaptıkları tespit edilen 4 şahıs ile ilgili çalışma başlattı. 

Güvenlik güçlerine yakalanmamak için sürekli araç değiştiren, tanıdıklarının araçlarını ve kiralık araçları kullanan şahıslarla ilgili istihbari, teknik ve fiziki takip başlatan ekipler, eşzamanlı operasyon yaptı. İlçenin farklı noktalarında yapılan eşzamanlı operasyonlarda O.D., R.E. ve F.D. isimli 3 şahıs gözaltına alındı. Soruşturma ile ilgili hakkında gözaltı kararı bulunan F.Ş.’nin ise başka bir suçtan cezaevinde olduğu öğrenildi. 

Operasyonda bir miktar uyuşturucu ele geçirilirken, şüphelilere uyuşturucu bulundurmak ve kullanmak suçlarından da işlem yapıldı. 

Geçen 8 Nisan’da haber bültenlerimize taşıdığımız Küçükbük Muhtarı Ali Akbulut’un teknesindeki 10 beygir gücündeki dıştan takma deniz motoru çalınması olayının da şüphelileri olduğu öğrenilen şahıslar, bugün adliyeye sevk edildi.

Hakim karşısına çıkarılan zanlılar tutuklanarak cezaevine gönderildi.