300 Bin Torba Çöp Aldı

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube bünyesindeki RİVA-1 teknesi, ücretsiz hizmet vermeye, koylarda konaklama yapan teknelerden katı atıklarını toplamaya devam ediyor.

300 Bin Torba Çöp Aldı

4 yıldan beri Bodrum denizlerinde hizmet veren RİVA-1, bu sezon da çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Ücretsiz olarak hizmet veren katı atık alım teknesi, bugüne kadar 300 bin torbadan fazla çöpü aldı. 

İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şube Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Göreve geldiğimiz günden itibaren; Tamer Başkanımızın destekleriyle, Bodrum Şube olarak deniz ve deniz dibi temizliğine önem verdik. Bundan dolayı gerek koylarımız, gerekse plajlarımız bölgemizde; denize kıyısı olan her bölgenin temizliği bizim için önemli oldu. Ücretsiz Katı Atık Alım Teknemizde dördüncü sezonumuzu geçiriyoruz. Koylarda konaklama yapan teknelerimizden Toplamda 300 bin torbadan fazla çöp aldık ve Muğla Büyükşehir Belediyesi geri dönüşüm bölümüne gönderdik. 

Bu hizmeti verirken amacımız; denizcilerimizde sağduyu oluşturmak, farkındalık yaratmak ve onları bilinçlendirmek. Biz Bodrum’da denizlerimizden ekmek yiyoruz. Ekmek yediğimiz yerde kirlilik istemiyoruz. Sürdürülebilir turizmin en temel prensibi kalitedir. Kaliteli turizm için sunduğumuz teknemizi, denizimizi, deniz dibimizi temiz tutmalıyız ve sürdürülebilir doğal yaşama zarar vermemeliyiz. 

Sıfır Atık Projesi ile ‘Bodrum’da Mavi Kazanacak’ sloganı ile her daim temiz yaşamı destekleyeceğiz. Tüm bunlara ek olarak şunu belirtmek isterim ki ücretsiz olarak verdiğimiz bu hizmette de denizcilerimizden aldığımız destek ve memnuniyet;  yaptığımız işin ne kadar doğru olduğunu göstermekte bize. Bu desteğin artarak devam etmesini diliyoruz. Bizi bu anlamda destekledikleri için buradan da tüm üyelerimize, deniz sever vatandaşlarımıza teşekkür diyoruz.”