Cengiz, Kapasite Artışı İstiyor!..

Mehmet Cengiz’e satılan Bodrum-Cennet Koyu’ndaki arazi üzerine yapılan turizm projesinde kapasite artışı talebinde bulunulduğu öğrenildi.

Cengiz, Kapasite Artışı İstiyor!..

Özelleştirme İdaresi tarafından 2012 yılında Mehmet Cengiz ile Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Bodrumbir isimli şirkete satılan ancak sonradan tamamı Mehmet Cengiz tarafından devralınan Bodrum-Cennet Koyu’ndaki 700 dönüm hazine arazisi tartışılmaya devam ediyor.

BirGün gazetesinden Gökay Başcan’ın haberine göre, ilk proje için verilen ‘ÇED gerekli değildir’ kararına ilişkin dava sürerken, Mehmet Cengiz şimdi de söz konusu arazi üzeriye yaptığı turizm projesinde kapasite artışına gitti. Bodrumbir’in kapasite artırımına ilişkin ÇED süreci için başvuru yaptı. 

ÇED dosyasında yer alan bilgilere göre, halk arasında ‘Cennet Koyu’ olarak bilinen Bodrum’un Göl Mahallesi, Gökburun mevkiinde inşaatına başlanan projede kapasite artışı yapılacak. Kapasite artışı için 658 milyon TL harcanacak. Cengiz, içerisinde apart, oda bulunan 186 birim inşa edecek ve otelin kapasitesi 440 kişiden 556 kişiye yükselecek. ÇED dosyasında bölgenin arkeolojik ve doğal sit alanı olduğu belirtilirken 1. derece arkeolojik sit alanına herhangi bir müdahalede bulunulmayacağı iddia edildi.