Deniz Müzesi Canlı Yayınlara Başlıyor

Bodrum Deniz Müzesi canlı yayınlara başlıyor. Instagram hesaplarından yapılacak yayınlara, sırasıyla Savaş Karakaş, Ayhan Sicimoğlu ve Alp Kırşan konuk olacak.

Deniz Müzesi Canlı Yayınlara Başlıyor

İlk canlı yayın, televizyon yapımcısı ve yönetmen Savaş Karakaş ile Dumlupınar faciasının 67. yıldönümü olan 4 Nisan Cumartesi günü saat 20.00'da başlayacak. Canlı yayında, Dumlupınar denizaltısının batışı, yaşananlar ve aralarında Bodrumluların da bulunduğu deniz şehitleri anılacak. 2004 yılında Sedat Simavi ödülüne layık görülen Dumlupınar belgeselini hazırlayan ve sunan Savaş Karakaş, derinlemesine irdelediği tarihi olayı canlı yayında izleyicilere aktaracak. 

6 Nisan Pazartesi günü saat 22.00'da Ayhan Sicimoğlu'yla yapılacak canlı yayında ise "Sualtı Arkeolojisi" konusu ele alınacak. TV programcısı ve müzisyen kimliğiyle ön planda olan Ayhan Sicimoğlu, aynı zamanda Türkiye Sualtı Akeolojisi Vakfı'nın Kurucu Onur Üyesi ve sualtı arkeolojisine verdiği emek ve katkılarıyla da biliniyor.

8 Nisan Çarşamba günü ise oyuncu ve sunucu kimliği dışında, bir deniz tutkunu ve sportif balıkçı olan Alp Kırşan ile saat 21.00'da "Balıkçılık ve Deniz Tutkusu" üzerine canlı yayın yapılacak. Alp Kırşan canlı yayında balıkçılığa merakını ve deniz maceralarını anlatacak.

Canlı yayınlata, müzenin Instagram hesabı @bodrummaritimemuseum ve canlı yayın konuklarının hesaplarından belirtilen gün ve saatlerde katılım sağlanabilecek.