İyilik Şenliği 2. Kez Yapıldı

Bodrum Engelliler Sağlık Vakfı’nın, öğrencileri ve aileleri yararına yaptığı çalışmaları desteklemek, farkındalık ve kaynak oluşturmak amacıyla düzenlenen Geleneksel İyilik Şenliği'nin 2. si Marina Yacht Club’ta gerçekleştirildi.

İyilik Şenliği 2. Kez Yapıldı

İlki 2019 yılında gerçekleşen şenlik, pandemi arasından sonra ikinci kez yapıldı. Marina Yacht Club’ta düzenlenen etkinliğin stant gelirleri, seminer, atölye ve çekiliş bileti ücretlerinin tamamı Bodrum Engelliler Sağlık Vakfına aktarılıyor. 

Şenlikte takıdan giyime, dekorasyondan tekstile, kozmetikten aksesuara, birçok markanın ürünleri yer aldı. İyilik Şenliği’nde ziyaretçiler alışverişin yanı sıra hobi, sağlık ve kişisel gelişim alanlarında atölyeleri izleme ya da katılma imkânı buldu. 

Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü yüksek lisans öğrencisi Pınar Polat, Kent Haber’e yaptığı açıklamada arkadaşları ile yaptıkları seramik eserleri vakıf yararına sattıklarını ifade ederek şöyle dedi:

“Arkadaşlarla birlikte Oxide Kolektif isimli bir grup oluşturduk. Nurhayat Arıkan’ın kiraladığı bu stantta Sağlık Vakfı yararına güzel bir etkinliğin içerisinde yer alıyoruz. Kendi yaptığımız seramikleri, resimleri, epoksi ile yaptığımız tepsileri satışa sunuyoruz.”

Vakfın yönetim kurulu başkanı Numan Balaban ise şenliğin geleneksel hale gelmeye başladığını ifade ederek şöyle dedi:

“Vakfımızın o kadar çok dostu var ki biz büyük bir aileyiz. Bu etkinliğin mekan sponsoru Marina Yacht Club’a çok teşekkür ederiz. Burada adını sayamayacağım kadar gönüllümüz ve hayırseverimiz var. Bu etkinliği gerçekleştiren çok güzel bir komitemiz var.”

Şenliğe 50’ye yakın firmanın katıldığını dile getiren vakıf yönetim kurulu üyesi Sadife Akdolu, “İstanbul’dan, İzmir’den, Bodrum’dan birçok üretici bizimle beraber. Kıyafetten el işine, şapkadan tasarım çantaları, reçelden seramiklere kadar çok çeşitli ürünler var. Sağ olsunlar Bodrum halkı da bizi yalnız bırakmadı. Çok yoğun bir katılım oldu. Tüm Bodrum halkına teşekkür ediyoruz.”

Muhabir: Hamdi Yörür