Kumbahçe’de Renkli Kutlama

Bodrum’da "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" kapsamında kutlama programı gerçekleştirildi.

Kumbahçe’de Renkli Kutlama

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce her yıl 1-7 Haziran aralığı "Hayat Boyu Öğrenme Haftası" olarak kutlanıyor. Bodrum Halk Eğitim Müdürlüğü bu yıl eğitim ve öğretim takvimi başlangıcı olan 31 Ağustos 2022’den bu yana 760 kurs açtı. Bu kurslara 19 bin 400 Bodrumlu katıldı.

Faaliyetlerden daha çok vatandaşın yararlanması, kursiyerlerin yaptığı çalışmaları göstermek, hayat boyu öğrenmenin önemi anlatmak amacıyla Kumbahçe Meydanı’nda bir etkinlik gerçekleştirildi. 26 farklı alandan 35 usta öğretici ve kursiyerlerin eserlerinin sergilendiği etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. 

Programda Hayat Boyu Öğrenme Okulu’ndan mezun olanlar diplomalarını aldılar, halkoyunları gösterisi sunuldu, dikim kursu öğrencilerinin defilesi yapıldı. Etkinliğe Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Belediye Başkan Yardımcısı Ummahan Yurt ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

Bodrum Halk Eğitim Müdürü Hayri Karagöl, yaptığı konuşmada “Bu haftanın amacı, hayat boyunun anlam ve önemini, sergilerle, etkinliklerle vatandaşımıza anlatmaktır. Amacımız, çeşitli nedenlerle eğitim sürecinden uzaklaşmış vatandaşlarımıza, kişisel gelişimini sağlamak isteyen vatandaşlarımıza veya bir meslek sahibi olmak isteyen vatandaşlarımıza yardımcı olmaktır.” diye konuştu.

Programda emeği geçenlere teşekkür eden Bodrum İlçe Müdürü Bülent Aldal, “Adı üstünde, öğrenmenin yaşı yok. Bu, ‘yaşı yok’, hayat boyu öğrenme anlamına geliyor.” diye konuştu. 

Muhabir; Hamdi Yörür