Rusya’nın Saldırısını Protesto Ettiler

Bodrum’da yaşamını sürdüren Ukraynalılar, Rusya’nın ülkelerine gerçekleştirdiği saldırıyı bir kez daha protesto ettiler.

Rusya’nın Saldırısını Protesto Ettiler

Rusya’nın 24 Şubat’ta Ukrayna’ya başlattığı işgal girişimi sürüyor. Birleşmiş Milletler, Rusya-Ukrayna savaşının başladığı 24 Şubat’tan bu yana, binler asker ve sivil yaşamını yitirdi, 12 milyondan fazla insanın yerinden edildiğini açıkladı.

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırısı, Bodrum’da bir kez daha protesto edildi. Bodrum Ukraynalılar Derneği tarafından yapılan çağrıda aralarında çocukların da olduğu Ukraynalılar, Bodrum Belediye Meydanı’nda toplandı. 

Türkçe, İngilizce ve Ukraynaca “Putin’in durdurun, savaşı durdurun”, “Savaşa hayır”, “Çocuklar ölmesin”, “324 çocuk Rusya tarafından öldürüldü”, “Rusya şu anda benim kentimi bombalıyor”, “Rusya Ukraynalı çocukları bombalıyor” yazılı döviz ve pankartlar açıldı. 

Eylemde savaşta ölen çocukların ayakkabı ve oyuncaklarını temsilen ayakkabı ve oyuncaklar meydana konuldu. Meydandan geçen vatandaşlar, Ukraynalıların protestosuna alkışlarla destek verdi.