SEZON ÖNCESİ KAFALAR KARIŞIK!..

Bodrum'da yaklaşan sıkıntılı turizm sezonu öncesi kimi işletmelerde tadilat çalışmaları...

SEZON ÖNCESİ KAFALAR KARIŞIK!..
Bodrum'da yaklaşan sıkıntılı turizm sezonu öncesi kimi işletmelerde tadilat çalışmaları hız kazanırken, kimi işletmeler ise yeni sahiplerini bekliyor.

2016 turizm sezonu öngörülerinde ibrenin ağırlıklı olarak olumsuzluğu işaret ettiği bugünlerde, Bodrum merkezi ve Gümbet Mahallesindeki bazı otel, apart, restorant ve eğlence yerleri yeni sezonda müşterilerini daha iyi ağırlamak için tadilat çalışmalarına hız verdi. İşletmelerdeki bakım onarım ve yenileme çalışmaları, mekanları sezona yetiştirebilmek için aralıksız devam ederken, çok sayıdaki işletme ise ilave harcamalara girmeden sezonu bekliyor.

Özellikle Gümbet bölgesinde, bazı işletmelerin duvar ve kapılarına asılan satılık-kiralık ilanları da dikkat çekiyor. Görüldüğü kadarıyla olumsuz beklentilerin ağırlık kazandığı 2016 turizm sezonu öncesi turizmciler giderlerinde tasarruf etmek için tedbirleri yoğunlaştırırken, bazı işletmecilerin ise işyerlerini devrederek veya kiraya vererek sezonun risklerinden kurtulmaya çalıştıkları görülüyor.