TED Bodrum Lisesi İlk Mezunlarını Verdi

Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneğinin Bodrum’daki meşalesi TED Bodrum Koleji, lise seviyesinde ilk mezunlarını verdi.

TED Bodrum Lisesi İlk Mezunlarını Verdi
TED Bodrum Koleji, lise seviyesinde ilk mezunlarını verdi

Türkiye’nin eğitim alanındaki en köklü sivil toplum kuruluşu olan Türk Eğitim Derneğinin Bodrum’daki meşalesi TED Bodrum Koleji, lise seviyesinde ilk mezunlarını verdi. Okulun konferans salonunda düzenlenen törende öğrenciler kep fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadı.

Tören öğretmenlerin, öğrenci velilerinin katılımının yanı sıra Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Türk Eğitim Derneği Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, Türk Eğitim Derneği ve TED Ankara Koleji Genel Müdürü Sevinç Ataba ile TED Bodrum Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Erken'in katılımıyla gerçekleşti.

TED Bodrum Koleji Konferans Salonunda düzenlenen mezuniyet töreni, Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.  

Tören, eğitimin ve başarının devamlılığını sembolize eden bayrak flama devir teslimi ve mezuniyet yeminiyle sürerken; okul birincisi Can Ünen’in mezuniyet kütüğüne 1.’lik pirincini çakması, mezuniyet belgelerinin dağıtımı, keplerin havaya atılması ve ardından gerçekleştirilen kokteyl ile sona erdi.