Tedavi Sonrası Görevinin Başında...

Bodrum'da yayaları karşıdan karşıya geçiren "Trafik" isimli köpek, geçirdiği zorlu ameliyatın sonunda sağlığına kavuştu. Gümbet Kavşağı'ndan hızlı giden araçları havlayarak yavaşlatan ve yayaları karşıdan karşıya geçiren Trafik, ameliyatın ardından yeniden görevinin başına döndü.

Tedavi Sonrası Görevinin Başında...

Bodrum'un Gümbet Kavşağı’ndaki Carrefour Süpermarket civarında yaşayan ve karşıya geçen yayalara yardımcı olup, hızlı giden araçlara havlayarak uyarılarda bulunan "Trafik" isimli sokak köpeğinin sırtında bir tümör olduğu tespit edildi. Özel veteriner kliniklerine götürülen köpek, tümörün bulunduğu bölge riskli olduğu için ameliyat edilemedi.  

Bunun üzerine devreye giren Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, hayvanın ağrılarına son vermek için ameliyat edilmesine karar verdi. Bir süre önce bulunduğu bölgeden alınan 'Trafik' ameliyata götürüldü. Yaklaşık 1,5 saatlik bir işlem sonucunda sırtındaki tümörü alınan köpek, Bodrum Belediyesi hayvan rehabilitasyon merkezinde gözlem altında tutuldu.

Bölgedeki yaşayanların ve iş yerlerinin gözdesi olan köpek, iyileştikten sonra tekrar alındığı bölgeye bırakıldı. İyileşen “Trafik” yeniden görevinin başına geçti. Bulunduğu bölgeye bırakılan köpeğin mutluluğu süpermarketin müşterileri ve çalışanlarını da mutlu etti. Köpeğin geri geldiğini gören vatandaşlar ise hemen yanına gelerek sevmeye başladı.

YAYALARI KARŞIDAN KARŞIYA GEÇİRİYOR

Bodrum Belediyesi Veteriner hekimi Ayşe Elvan Canbakan, köpeğin durumunu iyi olduğunu belirterek "Ameliyatı çok başarılı geçti. Kendisi de iyileşti. Gümbet Kavşağı civarında yaşıyor. Orada Trafik diyorlar ona. Hızlı geçen araçlara havlar, yayaları karşıdan karşıya geçirir. Taburcu olmaya hazır, zaten bölgede de çok sevilenleri var, büyük bir kitlesi var orda bekleyen. Ameliyatı 1,5 saat sürdü. Zor bir ameliyattı, ameliyat yapıp yapmamak konusunda ikilemde kalmıştık ama sonra ameliyatı yapma konusunda karar verdik ve çok başarılı bir ameliyat geçirdi" ifadelerini kullandı.

İYİLEŞİP YAŞADIĞI YERE DÖNDÜ

Bölgede bulunan vatandaşlar ise Trafiğin yeniden geldiği için çok sevindiklerini ifade etti. Muğla Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkan Yardımcısı Avukat Arzu Ayyıldız ise yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Bodrum'un çok sevilen bir köpeği, Gümbet Kavşağı civarında yaşıyor. İnsanları karşıdan karşıya geçiriyor. Hızlı gelen araçları yavaşlatmaya çalışıyor. Sırtında bir tümör vardı. Fakat ameliyat ettirememişler ve veterinerler ameliyat etmeye uygun bulamamışlardı. Daha sonra ortadan kayboldu. Biz de veteriner işleri müdürlüğüne sorduk. Köpeğin orada olduğunu öğrenince rahat bir nefes aldık. Ameliyat olduğunu duyunca yanına ziyarete de gittim. İyileşip yeniden yuvasına döndü. Kendisi de yuvasına geldiği için çok mutlu" dedi

Süpermarket müşterisi Gökçe Ünlü ise Trafik ile ilgili olarak “Biz kaç senedir buradayız. O bizim canımız ciğerimiz. Bazen akşamları araba kovalaması benim aklımı alıyor. Bu civarda köpeği herkes tanıyor. Herkesin gülü o. Süpermarket çalışanları ellerinden gelen her şeyi yapıyor. Çok güzel sahip çıkıyorlar” ifadelerini kullandı.