Yağmur Sonrası Bilindik Manzaralar

Bodrum’da derelere atılan çöpler, sağanak yağmur sonrası Bitez Barajı ve plajlarda çöp yığınına neden oldu.

Yağmur Sonrası Bilindik Manzaralar

Meteoroloji dün Muğla ve çevresi için sağanak yağmur uyarısı yapmıştı. Bölgede etkili olan sağanak yağmur, Bodrum’da da yaşamı olumsuz etkiledi. Cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu, vatandaşlar zor anlar yaşadı. Ortakent Mahallesi Düzalan Caddesi’nde logarın taşması sonucu yol kotunun altındaki iki ev su baskınına uğradı. 2 evin klozet ve giderlerinden gelen su, evin içerini ve bahçeyi bastı. Evlerine geldiklerinde şoke eden manzara ile karşılaşan vatandaşlar, isyan etti. Evleri ve bahçeleri su dolan vatandaşlar, kovalarla suyu tahliye etmeye çalıştı. İki evde de büyük çapta maddi hasar oluştu. 

 

Zaman zaman şiddetini artıran yağışla birlikte debisi artan derelerdeki yağmur suları denize aktı. Yağmurun etkisini yitirmesinin ardından sabah saatlerinde derelere atılan atıkların plajlara kadar geldiği görüldü.

 

Bitez sahilinde biriken atıklar tepkiye neden oldu. Derelere atılan çöpler, yağışla birlikte Bitez Barajı’na geldi. Barajın yüzeyini çöp kapladı. Sabah saatlerinde bu olumsuz manzara ile karşılaşan vatandaşlar, sorumsuzluğa tepki gösterdi.