100. Yıla Özel Bir Konser Daha

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün emaneti Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında anlamlı bir konser gerçekleştirildi. Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle gerçekleştirilen Klasik Türk Müziği Konserine ilgi yoğun oldu.

100. Yıla Özel Bir Konser Daha

14 Kasım akşamı Bodrum Marmara Koleji Atatürk Kültür Merkezi’nde Halil İbrahim Yüksel’in genel sanat yönetmenliğinde, Bodrum Belediyesi Türk Musikisi Derneği ile Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Klasik Türk Müziği Koroları tarafından konser gerçekleşti. Konsere Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı temsilen Başkan Yardımcısı İbrahim Akbaş ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

İki bölümden oluşan konserde Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılına özel olarak Atatürk’ün sevdiği şarkılar da yer aldı. Konserin sonunda, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı öğrencisi Candan Özden’in yazdığı, Halil İbrahim Yüksel’in bestelediği ve Kâmil Sökmen’in düzenlediği 100. yıl marşı seslendirildi. Büyük beğeni toplayan marş izleyenlerin isteği üzerine ikinci kez seslendirildikten sonra konser sona erdi.