Aynı Yaya Geçidinde Yine Kaza!

Bodrum’da sık sık kazaların yaşandığı yaya geçidinde, 2 kişinin yaralandığı bir kaza daha meydana geldi. 

Aynı Yaya Geçidinde Yine Kaza!

Bodrum’da sık sık kazaların yaşandığı yaya geçidinde, 2 kişinin yaralandığı bir kaza daha meydana geldi. 

Kıbrıs Şehitleri Caddesi Gümbet Kavşağı ile Jandarma Kavşağı arasındaki yaya geçidinde sık sık kazalar yaşanıyor. Kazaların büyük çoğunluğu yayaya yol verme alışkanlığının henüz oluşmamasından kaynaklanıyor. 

O kazalardan biri de bugün öğleden sonra meydana geldi. Cadde üzerinde seyreden 48 AAR plakalı otomobil sürücüsü, o esnada yaya geçidinden geçen 22 yaşındaki Vedat Taş’a yol vermek için durdu. Otomobilin hemen arkasında seyreden 34 BRZ 556 plakalı otomobil ise yayaya yol veren otomobile arkadan çarptı. 

Çarpmanın şiddetiyle sürüklenen otomobil, yaya geçidinden geçen yayaya çarptı. Kazada yaya Vedat Taş ile 34 BRZ 556 plakalı otomobilin sürücüsü yaralandı. Yaralıların yardımına çevredeki vatandaşlar koştu. 

Kazanın ihbar edilmesiyle bölgeye sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Yaya, Bodrum Belediyesi Acil Yardım ambulansına, sürücü ise 112 Acil Sağlık ambulansına alınarak hastaneye kaldırılıp tedavi altına alındı. Polis ekipleri de kaza mahallinde güvenlik önlemleri aldı. 

Vatandaşlar aynı yaya geçidinde sık sık kaza yaşandığını ifade ederek, cadde üzerindeki üst geçidin yaya geçidine yaklaşık 50 metre mesafede olduğunu vurgulayarak, yaya geçidinin kapatılması gerektiğini savundu. Kimileri de yayaya yol verme kültürü yaygınlaşana kadar bahse konu geçitte çok sayıda yaralamalı ve ölümlü kaza olacağını dile getirdi.