O da Okullu Oldu...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un öğrencilere hayvan sevgisi aşılamak için "her okulda bir hayvan sahiplenme" çağrısı Bodrum'da karşılık buldu.

O da Okullu Oldu...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların köpek sahiplenebilmeleri için çalışma başlattıklarını açıklamış, barınaktan sahiplenilen ve bakanlığın bahçesinde bakılan “Pergel” isimli köpeğin fotoğrafını paylaşarak "Emin olun, müfredata hayvan sevgisine dair bir yazı koymakla, okul bahçesine çocuğun seveceği, 'günaydın' diyeceği bir can koymak arasında, 'sevgi' kadar büyük bir fark var” demişti. 

Okul hayatının bir parçası olarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından sıkça söz ettiren TED Bodrum Koleji, her sabah öğrenci, öğretmen ve velileri okul kampüsünde büyük sevinçle karşılayan sokak köpeğini sahiplendi. Okulda faaliyet gösteren Hayvanların Dünyası Öğrenci Kulübünün Danışman Öğretmeni Pınar Kurtoğlu öncülüğünde, kulüp öğrencilerinin girişimleri ile "Teddy" adı verilen bir sokak canı, okulda yuva sahibi oldu. 

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince tüm bakımları ve tedavileri yapılan can dost TEDDY’nin günlük bakım sorumluluğu ise öğrencilere ait. Böylece öğrenciler bir canın sorumluluğunu üstlenirken yaşamı paylaştığımız tüm canlıların yaşam haklarına saygı duymayı, doğa ve hayvan sevgisini önemsemeyi içselleştirmeleri hedefleniyor. 

Daha fazla insana ulaşmak ve “hayvan hakları” konusunda farkındalık yaratmak isteyen öğrenciler, hayvanlara duyduğu sevgisiyle de takdir toplayan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile de iletişime geçerek kendisini okula davet etti. Öğrencilerin davetine olumlu yanıt veren Başkan Aras, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Onur Çevik, Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu Başkanı İnci Kutay ve Çalışma Grubu Üyesi Av. Arzu Ayyıldız ile birlikte 6 Ekim Salı günü saat 09.30’da okulu ziyaret ederek öğrencileri dinleyecek.