2 Kişi Daha Koronaya Yenildi

Bodrum’da hastanede koronavirüs tedavisi gören 2 kişi, yapılan tedavilere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

2 Kişi Daha Koronaya Yenildi

Türkiye'de son 24 saatte 438 bin 553 Kovid-19 testi yapıldı. 76 bin 632 kişinin testi pozitif çıktı, 266 kişi ise yaşamını yitirdi. İyileşenlerin sayısı ise 74 bin 936 oldu.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabındaki paylaşımında, "Salgın boyunca tespit edilmiş vaka sayımız yaklaşık 14 milyon. Yetişkin nüfusumuz ise 62 milyon civarında. Süreçten hepimiz etkilendik ama büyük kısmımız kendini korumayı başardı. Bu başarıyı bu dönemin sonuna dek götürmeye çalışın. Nasılsa bulaşacak demek yanlış. Doğrusu tedbir." ifadelerine yer verdi.

Bodrum’da da koronavirüs tedavisi gören 2 vatandaş daha hayatını kaybetti. Devlet Hastanesi’nde koronavirüs tedavisi gören Turgutreis Mahallesi’nden 84 yaşındaki Veli T., kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Veli T.'nin cenazesinin Karabağ Mezarlığı’na defnedileceği bildirildi. 

Yalıçiftlik Mahallesi’nden 73 yaşındaki İbrahim T. da tedavi gördüğü Bodrum Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Merhumun cenazesinin koronavirüs tedbirleri kapsamında Aşağı Yalıçiftlik Mezarlığı’na defnedileceği öğrenildi.