3 Yıldır Trafik Keşmekeşi Yaşanıyor!

Gündoğan-Türkbükü karayolunun Küçükbük mevkiinde 3 yıldır trafik keşmekeşi yaşanıyor. Ulaşımın ara sokaklardan ve sitelerin içinden sağlandığı bölgede, dakika başı hafriyat kamyonları geçiyor, trafik daha da içinden çıkılmaz bir hal alıyor.

3 Yıldır Trafik Keşmekeşi Yaşanıyor!

Bodrum'un Küçükbük mahallesinde uzun yıllar yol olarak kullanılan özel mülke özel mülke, yaklaşık 3 yıl önce binalar yapıldı. Türkbükü – Gündoğan yolu olarak kullanılan yolun ortasına bina yapılınca yol çıkmaz sokak haline geldi, ulaşım ara sokaklardan ve sitelerin içinden sağlanmaya başlandı. Özellikle yaz aylarında yolun çıkmaz sokağa girdiğini bilmeyen vatandaşlar, yolun önünde bina ile karşılaşınca şaşkınlık yaşıyor, sokakta trafik keşmekeşi yaşanıyor.
 
Mahalle sakinleri, "Yukarıda yapılması planlanan bir yol projesi varmış, çizimlerinin sürdüğünü söylüyorlar. Daracık sokaklar ana yol olarak kullanılıyor. Arabaları park edemiyoruz. Hafriyat kamyonlarından toz içerisindeyiz" diyor. 

DÖNEMEYEN TIR BİR GÜN BEKLEDİ

Mahalle esnaflarından Adem Yelken, Kent Haber’e yaptığı açıklamada yaşanan sorunu şu sözlerle anlattı:

"Bu yol 1996’dan beri açıktı. Yaklaşık 2-3 sene önce yolumuz kapandı. Dolayısıyla ulaşım sitelerin içerisindeki yollardan sağlanıyor. Hafriyat kamyonları geçiyor. Bir kamyon zor geçiyor. Navigasyonda burası yol görünüyor. Araçlarıyla sahile geliyorlar, dönmek zorunda kalıyorlar. Birkaç gün önce bir TIR geldi, dönemedi. Geri geri de çıkamadı. TIR burada bir gün bekledi" dedi.

Mahalle sakinlerinden Neslihan Urgancı da yarımadanın kuzey mahallelerini birbirine bağlayan karayolunun Küçükbük kısmında ulaşımın siteler içerisinden sağlandığını ifade ederek "Yolun geçtiği arazi özel mülk. Mülk sahibinin belediye ile bir çatışmaları oluyor. Belediye aslında bunu geçmiş dönemlerde belli bir fiyata alıp halledebilirdi.  Halletmemiş. Vatandaş mahkemeyi kazanıyor ve yolu hemen kapatıyor. Yol kapandığı için bütün araçlar sitelerin içinden geçiyor" dedi.

Öte yandan Bodrum Belediyesince çalışmaları sürdürülen Gündoğan Plan Revizyonunun onay aşamasında olduğu ve bu revizyonun ardından bölgenin yol sorununun halledileceği bildirildi. 

Muhabir: Hamdi Yörür