Avrupa Yolunda Kadro Güçleniyor...

Bodrum’u Avrupa kupalarında temsil edecek ilk kulüp olma ünvanını kazanan Yalıkavakspor, Türk Henbol tarihinin en başarılı oyuncularından Yeliz Özel’i kadrosuna kattı. Yalıkavak, eski oyuncuları Sevgi Kalyoncuoğlu ve Edanur Aslan’ı da transfer etti.

Avrupa Yolunda Kadro Güçleniyor...

Türkiye Hentbol Federasyonu’nun (THF), liglerin normal sezon sıralamasına göre tescil edildiğini açıklaması sonrası Kadınlar Süper Ligi’nde 3’üncü sırada yer alan Yalıkavak Kadın Hentbol takımı, gelecek yıl Avrupa Kupalarında mücadele etme hakkı kazanmıştı. Bodrum tarihinde salon sporlarında ilk kez bir takımımızın Avrupa'da ilçeyi temsil etme hakkı kazanması büyük sevinç yaratmıştı. 

Yalıkavak, geçen sezon ligin en değerli oyuncusu seçilen milli hentbolcu Yeliz Özel’i Kastamonu Belediyesi GSK’dan transfer etti. Yalıkavakspor’dan yapılan açıklamada Türk hentbolunun yetiştirdiği en iyi kadın oyunculardan Yeliz Özel’in transfer edildiği ifade edilerek “Denizin Kızları Guücüne Güç Katıyor. Türk Hentbol tarihinin gelmiş geçmiş en başarılı sporcularından Yeliz Özel şimdi Yalıkavak Spor Kulübü’nde. Denizin Kızları, yurtdışında da ülkemizi başarıyla temsil etmiş Yeliz Özel ile Avrupa Kupasına koşacak” denildi. 

Yalıkavak, ayrıca eski oyuncuları Sevgi Kalyoncuoğlu ve Edanur Aslan’ı da yeniden kadrosuna kattı.