BARIŞ MANÇO'YU, BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİYLE ANDILAR...

TED Bodrum Koleji öğrenci ve öğretmenleri, geleneksel olarak her yıl düzenlenen...

BARIŞ MANÇO'YU, BİR SOSYAL SORUMLULUK PROJESİYLE ANDILAR...
TED Bodrum Koleji öğrenci ve öğretmenleri, geleneksel olarak her yıl düzenlenen Barış Manço’yu Anma Konseri’ni anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine dönüştürdü.

Bu yılki etkinlikte öğrenciler, Barış Manço'nun hayvan sevgisinden esinlenerek, Torba’da bulunan Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi’nin ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile konser gününe kadar mama, battaniye, mama kabı gibi ihtiyaçları topladı.

Kolejin konferans salonunda gerçekleştirilen Barış Manço'yu Anma Konserinde ise öğrenciler sahne aldı. Barış Manço'nun kendine has kıyafet tarzı, uzun saçları ve bıyığı ile sahneye çıkan öğrenciler, sanatçının 'Aynalı kemer', 'Nane limon kabuğu', 'Anlıyorsun değilmi'' gibi unutulmaz eserlerini hep birlikte seslendirdiler.

Öğrencileri ile yarım dönemdir bu konsere hazırlandıklarını belirten Müzik Öğretmeni Pınar Kurtoğlu, yaptığı açıklamada "Her yıl okulumuzda Barış Manço etkinliği düzenliyoruz. Bu yılki etkinliğimize, Barış Manço'nun hayvan sevgisini de gözönünde bulundurarak, sokak hayvanlarını korumak adına yardım kampanyasına dönüştürdük" diyerek, bu etkinlikle öğrencilerin Barış Manço'yu ve onun şarkılarını tanıma fırsatı bulduğunu ifade etti.

Şarkı aralarında Barış Manço'nun hayatının anlatıldığı etkinlikte bu yıl "Adam Olacak Çocuk" programı da canlandırıldı. Ana sınıfı öğrencilerinin katıldığı yarışma, salonda renkli dakikaların yaşanmasına neden oldu.

Konser yaklaşık bir saat sürerken, hayvanlar için toplanan bağışlar ise Cuma günü öğrenciler tarafından Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi yetkililerine teslim edilecek.