BEYİN KANAMASI GEÇİREN TAN TABURCU OLDU

Bodrum’da geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçiren gazeteci Olay Tan taburcu...

BEYİN KANAMASI GEÇİREN TAN TABURCU OLDU
Bodrum’da geçtiğimiz günlerde beyin kanaması geçiren gazeteci Olay Tan taburcu oldu.

Bodrum'un Yalıkavak beldesinde 23 Eylülde iki grup arasında çıkan kavganın yaşandığı bölgeden uzaklaşmak isterken, ıslak zeminde ayağının kayması sonucu düşen ve beyin kanaması geçiren Tan'ın Bodrum Alman Hastanesindeki tedavisi tamamlandı.

Tan, hastanedeki sağlık kontrolünün ardından taburcu edildi. Hastanenin Beyin Cerrahı Dr. Ahmet Nur Tural, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tan'ın yüzde 80 oranında iyileştiğini ifade ederek, ''Gazeteci Tan'ı bu şekilde taburcu etmemiz bizim içinde sevindirici. Kendisi mesleğine dönebilecek, ancak tedavisine bir süre daha devam edeceğiz'' dedi.

Olay Tan da gördüğü tedavi sonrası kendisini iyi hissettiğini söyledi. Tan, şöyle konuştu:

''Biz zannederdik ki gazeteciler birbirini sevmez. Niye birbirlerine sahip çıkmazlar diye kamuoyunda yanlış algılama vardı. Gerçeğin böyle olmadığını ben hasta yatağımda, ölüm döşeğinde yaşadım. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, İzmir Gazeteciler Cemiyeti, mesleki kuruluşlar olmak üzere 500'e yakın gazeteci dostlarım telefonla aradılar, birçoğu geldi. Senin için ne yapabiliriz dediler, bu çok önemli. Bu gazetecilerin mesleki bir dayanışma içinde olduğunu gösterir '' dedi.