Bodrum Caz Festivali Sona Erdi...

7. Uluslararası Bodrum Caz Festivali, Aşkın Arsunan Quintet konseri ile sona erdi.

Bodrum Caz Festivali Sona Erdi...

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle Caz Derneğince Bodrum'da bu yıl 7'ncisi gerçekleştirilen festival yine dolu dolu geçti. Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, Metreküp Bodrum, Bodrum Ticaret Odası, Erkan Oğur Müzik Okulu gibi mekanların ev sahipliği yaptığı festivalin teması Cumhuriyet'in 100. yılı anısına "Caz ve Özgürlük" olarak belirlenmişti. 

15 Haziran günü Kerem Görsev Trio ile başlayan festivalde, Maria Manousaki Trio Rhodes Jazz Fest ile Kardeş Festival Konseri, Nuri Bilge Ceylan-Taşra Üçlemesi Caz Projesi, Hakan Başar Trio, Neşet Ruacan Quartet feat. Sibel Köse & Efe Erdem, Zafer Çebi Quartet feat. Didem Kasal Esentürk, Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars, Aşkın Arsunan Quintet konserleri dinleyicilerle buluştu.

Etkinlik kapsamında ayrıca Dimitrios Vassilakis, Sibel Köse ve Neşet Ruacan Masterclassları, Eftal Küçük ile Cazda Özgürlük Söyleşisi, moderatörlüğünü Özlem Oktar Varoğlu'nun yapacağı 100. Yıl ve Cazda Özgürlük Söyleşisi yapıldı. 

Bu sene festivale katılımın çok iyi olduğunu dile getiren festivalin Teknik Koordinatörü Erdinç Aktuğ, son konserde Bodrum’da yaşamını sürdüren, Türkiye ve Avrupa’ya mal olmuş bir sanatçı olan Aşkın Arsunan’ı konuk ettiklerini söyledi. 

Festivalin kapanış konserini veren piyanist Aşkın Arsunan ise Kent Haber’e yaptığı açıklamada “Festivaller hep keyifli olur. Heyecan hep var. Müziğin olduğu yerde heyecan olması lazım. Bugün de dinleyicilerimiz için güzel bir repertuvar hazırladık. Bodrum’da böyle güzel festivallerin devamını diliyoruz. Ülkemizde caz kulüplerinin sayısı artıyor, müzisyenlerimiz de öyle. Müthiş caz müzisyenlerimiz var. Onlar, seyircilerini bekliyorlar. Lütfen caz müziğine sahip çıkalım ve biraz müzik dinleyelim.” ifadelerini kullandı.