Bodrum’da Koronavirüs Keyfi!..

Bodrum’da Koronavirüs Keyfi!..

Pazarlarda açıkta satılan sebze meyve, sahillerde kurulan masalar, kapalı kahvelerin önüne sandalye atıp oturan amcalar, birbirlerine misafirliğe gidenler, basketbol futbol oynayan gençler.

Şu son iki günde Bodrum’da bizzat şahit olduğum durumlar!

Tüm dünya koronavirüs salgınının pençesinde. Ama Bodrum’da “bize bir şey olmaz” havası, tatil modları!

İnanılır gibi değil!

Sosyal medyada bazıları, komik olduğunu sanıp koronavirüsle, devletin aldığı önlemlerle dalga geçiyor, saçma sapan yorumlar yapıyor.

Belediye Başkanı çağrı merkezinde telefonlara bakıyor, Fatma Girik’i ziyaret ediyor, “her türlü önlemi aldık” diyor ama pazarlarda sebze meyvenin poşetlenmeden açıkta satılmasına göz yumuyor! Tıpkı o kadar uyarıya rağmen Acı Ot Festivali’ne izin verdiği gibi! 

Başkanın pazarlarla ilgili söylediği şey “halkımızın güvenliği için sadece sebze meyve satılacak ve tüm pazarlar saat 17.00’de kapanacak”! Şunu mu anlıyoruz; Koronavirüs saat 17.00’ye kadar kimseyi etkilemiyor mu? O yüzden mi Ticaret Bakanlığı’nın genelgesine uyulmuyor ve sebze meyve açıkta, poşetlenmeden satılıyor?!

Gerçekten anlamakta güçlük çekiyorum! 

Maalesef çevremizde, yakınlarımızda koronavirüse yakalanan isimleri, arkadaşlarımızı duyuyoruz. Tedavileri Bodrum’da ki hastanelerde devam ediyor.

Ama Bodrum’da koronavirüs ciddiye alınmıyor, adeta koronavirüs keyfi yaşanıyor.

İyi de nereye kadar?

İşin ciddiyetini anlamak için kaç kişinin ölmesi gerekiyor? Bu ciddiyetin farkına varılması için koronavirüsün Bodrum’u nasıl etkilemesi gerekiyor, söyleyin bana!

Allah aşkınıza artık işin ciddiyetine varın. Göstermelik değil, gerçek tedbirler alın. Sonra çok pişman olacağınız işler yapmayın. 

Unutmayın; Hiçbir şey sağlıktan daha önemli değildir!