Bodrum’da Renkli Kutlama

Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Bodrum’da bir program düzenlendi. Çeşitli gösterilerin sunulduğu program, renkli görüntülere sahne oldu.

Bodrum’da Renkli Kutlama

3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı, Bitez Gülümser Mehmet Danacı İlköğretim Okulu’nda yapıldı. Programa Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Gökhan Kurgan, İlçe Emniyet Müdürü Oktay Boydak, Sahil Güvenlik Karakol Komutanı Binbaşı Raşit Gödelek, daire amirleri, çeşitli STK ve siyasi partilerin temsilcileri, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan etkinlikte konuşan Kaymakam Mustafa Çit, şunları dile getirdi;

“Değerli çocuklar, toplumsal hayata katılımınız bizler için önemli. Sizler hayatın her yerinde olmalısınız. Kabuğumuza, iç dünyamıza çekilmeyeceğiz. Kapanarak insanlardan uzaklaşmayacağız. Biz, hayatın her yerinde olmalıyız, olacağız da. Sporda var olacağız. İş dünyasında varız, daha da fazla olacağız inşallah. Düşünce insanı olacağız, filozof olacağız, bilim adamı olacağız, aydınlatacağız bütün Dünya’yı.”

Etkinlikte; Halk Eğitim Merkezi, Güler Mustafa Kızılağaç İlkokulu, Yahşi Özel Eğitim Uygulama Okulu, Uğur Anadolu Lisesi, Umurca Ömer Akın İlkokulu ve Begonvil Rehabilitasyon Merkezi tarafından sunulan gösteriler renkli görüntülere sahne oldu.