Bu Görüntü Tepki Çekiyor!

Bodrum’da arıtma tesisinden yeterince arıtılmadan denize bırakılan atık su görüntülerinin yarattığı manzaralar tepki çekiyor.

Bu Görüntü Tepki Çekiyor!

Gümbet İnceburun mevkisindeki arıtma tesisinden, kıyıdan yaklaşık 20 metre açığa bırakılan foseptiğin denizin rengini değiştirdiği görüldü. Denizin içinden kaynayan atık sular, denizin mavi rengini kahverengiye dönüştürürken vatandaşlarca kayıt altına alındı. 

Atık suyun, gerekli arıtma işlemlerinden geçtikten sonra derin deşarj yapılması gerekirken, kıyıdan 20 metre açıkta denize basılmasına vatandaşlar tepki gösterdi. Geçen sene Yalıkavak ve Gümbet arıtmaları için CİMER’e şikayet yazdığını dile getiren Cenk Erdi Er adlı vatandaş, Kent Haber’e yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Yaklaşık bir hafta içerisinde buraya ekip gönderdiler. Ardından bana mail geldi. Arıtma kapaklarının kontrol edildiğini yazdılar. Tabi böyle bir durumda bizler de her ne kadar Bodrum’a sonradan dahil olsak da duyarlı olmak lazım. Şikayet etmek lazım. Herkesi şikayet etmeye davet ediyorum. Bu Bodrum’a yakışmıyor. Kim sorumluysa bundan Muğla Büyükşehir mi? Her kim sorumluysa. Parti önemli değil. Buraya zarar kim veriyorsa bu kabul edilemez” dedi.

Öte yandan geçtiğimiz günlerde aynı sorunla ilgili AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen de sosyal medya hesabından fotoğraflar yayınlayarak tepkisini dile getirmişti.