Deneysel Fotoğrafçılık Sergisi Açıldı

Fotoğraf sanatçısı Ergül Karagözoğlu'nun "Yankı" isimli deneysel fotoğrafçılık sergisi, sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Deneysel Fotoğrafçılık Sergisi Açıldı

Kamerasız fotoğraf tekniklerini kullanarak çalışmalar üreten ve fotografik görüntünün gerçekliğin nesnel bir temsili olduğu fikrini ortadan kaldırarak fotoğrafçılığa farklı bir yaklaşım sunan Ergül Karagözoğlu, gizli olanı açığa çıkarmayı hedeflediği çalışmalarını Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sergiliyor. 19. yüzyıl baskı teknikleri ile çalışan sanatçının sergisi, sanatseverlerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.

 

Açılışta Kent Haber’e açıklamalarda bulunan fotoğraf sanatçısı Ergül Karagözoğlu, deneysel fotoğrafçılık sergisi hakkında şu ifadelere yer verdi;

“Bunlar, fotoğraf yüzeyinin ışığa ve kimyasallara verdiği tepkilerle oluşturduğum çalışmalar. 35 mm fotoğraf filmlerini kimyasal olarak deforme ediyorum, sonra da agrandizörde basıyorum. Fotoğraf kağıdının sınırlarını zorluyorum. Fotoğraf malzemesinin sınırlarını zorluyorum. Ayrıca güneş baskıları da yapıyorum.”

Ergül Karagözoğlu'nun "Yankı" isimli sergisi 20 Haziran tarihine kadar ziyaret edilebilir.