Elektrik Telleri Havai Fişek Gibi!..

Bodrum’da yetersiz elektrik altyapısı nedeniyle meydana gelen arızalar, dün gece de birçok mahallede kesintilere neden oldu.

Elektrik Telleri Havai Fişek Gibi!..

Son birkaç gündür soğuk günler geçiren ilçede vatandaşlar ısınmak için elektriğe daha çok ihtiyaç duyunca elektrik altyapısı adeta çöktü. Trafo patlamaları ve yangınlarının meydana geldiği ilçenin birçok noktasında elektrik tellerinde de yangınlar çıktı. Elektrik telleri adeta havai fişeğe döndü. 

Kent Haber’e ulaşan vatandaşlar, uzun saatler elektrik kesintileri yaşadıklarını ifade ederek "Sesimizi yetkililere duyurun" çağrısı yaptı. En son Gündoğan Tutameç Sokak’tan Kent Haber’e ulaşan bir vatandaş, adeta havai fişeği andıran elektrik tellerinin görüntüsünü paylaşıp "Günlerdir bu haldeyiz" dedi. Çarşamba gecesi Yalıkavak, Ortakent, Gündoğan, Cumhuriyet Mahallesi başta olmak üzere pekçok noktada uzun süreli elektrik kesintileri yaşandı. Kesintilerin olmadığı noktalarda da yaşanan voltaj dalgalanmaları vatandaşları hem mağdur ediyor hem de çileden çıkarıyor.

Bazı bölgelerde elektrik altyapısındaki sıkıntılar, mobil trafolarla çözülmeye çalışılıyor. Yine enerji kullanımını azaltabilmek için mahalle aralarındaki sokak lambalarına elektrik verilmiyor. 

Öte yandan elektrik dağıtım firmasının 12 arıza ekibinin 3 vardiya şeklinde çalıştığı, gerektiğinde Aydın, Muğla ve Denizli'den de ekip takviyesi yapıldığı öğrenildi.