Elmaz Kocadon Kitabını İmzaladı

Bodrumlu diş hekimi ve şair Elmaz Kocadon, “Yaşamın Gölgesinde Şiirler ve Aforizmalar” isimli kitabını okurları için imzaladı.

Elmaz Kocadon Kitabını İmzaladı

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon ve geçmiş dönem Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’un halaları Elmaz Kocadon’un, Bodrium Otel’de düzenlediği imza gününe çok sayıda okuru katıldı. 

Kitabını okurları için imzalayan Elmaz Kocadon, Kent Haber’e yaptığı açıklamada 1972 yılından beri Almanya’da diş hekimi olarak çalıştığını söyledi. “Yaşamın Gölgesinde Şiirler ve Aforizmalar” isimli 15’inci kitabında sevgiyi anlattığını dile getiren Kocadon, sözlerine şöyle devam etti;

“Bu sadece insanlara duyulan sevgi değil, her şeye duyulan sevgi. Önce çocukları seveceksiniz, sonra çiçekleri, bir de kendinizi seveceksiniz. Yani içinizdeki sevgi enerjinizi devamlı yükselteceksiniz. Sizi yükselten tek enerji o içinizdeki sevgi enerjisi. Bu kitabım şiirlerim ve aforizmalarımdan oluşuyor. Onları kısa kısa atasözü gibi yazıyorum. Yaşamın içinden sizi daha yüksek bir ruha taşıyan bir şeyler yazıyorum. Bu kitabı hazırlamam 2 sene sürdü. 2 senede ancak 300 sayfalık bir kitap yazabiliyorum.” dedi.

Şiirlerinin yanı sıra mektuplar da yazdığını söyleyen Elmaz Kocadon, “Çalıştığım için 3 ay kapanıp roman yazacak vaktim olmuyor. Mektuplar da şiirimsi olduğu için, kısa olduğu için onları da yazabiliyorum. İnşallah emekli olduktan sonra roman yazacağım. Fakat yazı işlerinden en zoru şiir yazmak. Şiir yazabilen her şeyi yapabilir. İkincisi de resim. Orada da çok büyük bir sanat ve tanrının verdiği emek var. Her ressam bir resim yaptığı zaman, onda tanrının bir parmağı var.” şeklinde konuştu.