Gezi Paylaşımına Zehir Zemberek Tepki!

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın, Gezi Olayları'nın 7. yılı nedeniyle yaptığı paylaşıma AK Parti'den çok sert tepki geldi.

Gezi Paylaşımına Zehir Zemberek Tepki!

Aras sosyal medya hesabından "Gezi7Yaşında" etiketiyle yaptığı paylaşımda "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine bu hasret bizim. Direnenlere ve kaybettiklerimize saygıyla" ifadelerini kullandığı bir gönderi yaptı. 

Başkan Aras'ın bu paylaşımına akşam saatlerinde Ak Parti'den çok sert bir tepki geldi. Gezi olayları sırasında çekilmiş ve yasadışı örgütlerin flamaları ile terör örgütü liderinin fotoğraflarının yer aldığı bir fotoğraf ile birlikte, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen'in imzasıyla yayımlanan açıklamanın, Bodrum yerel siyasetinde bugüne kadar pek rastlanmayan sertlikte cümlerle dolu olması dikkat çekti. Açıklamada şu ifadeler yer alıyor;

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı isyan edenlerle, vatan hainleriyle beraber misiniz Ahmet Aras?

Gezi Parkı olaylarının 7. Yılında yapmış olduğunuz paylaşımı yüreğimiz yanarak okuduk. Biz sizi vatanını, milletini, bayrağını ve devletini seven biri zannediyorduk. Alenen Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı bir isyan hareketi olan Gezi Parkı olaylarını övmek size mi kaldı? Vatan hainlerini bir de selamladığınızı söylüyorsunuz. Hiç mi vicdanınız rahatsız olmuyor?

Hangi vatan haini örgütten talimat alıyorsunuz? Hangi vatan hainleri sizi bu gibi açıklamalar yapmaya zorluyor?

Bugüne kadar vatanımızı, devletimizi bölmek isteyenlerle ilişkileriniz ortada. Bu konuda hiçbir soruya cevap veremiyorsunuz… Vatan hainlerinin yardakçılarını yanınızda tutmaya devam ediyorsunuz… Amacınız nedir? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı alenen isyan eden bir etkinliğe nasıl destek verirsiniz? Siz kimsiniz? Kendinizi bu devletten üstün mü görüyorsunuz?

Gezi Parkı olayları sadece ağaçlarla ilgili değildir. Bu olayların arkasında vatan haini bir çok örgüt ve kişi vardır. Siz Ahmet Aras bu kişileri överken amacınız nedir? Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne siz de mi baş kaldırıyorsunuz? Vatan hainlerinin bu fotoğrafını savunacak kadar gözünüz kör mü?

Vatan hainlerini selamlayacağınıza bu ülkeye hizmet etmeye çalışın. Altında olduğunuz bayrağa saygı gösterin…

Yapmış olduğunuz bu açıklamayı sadece kınamıyoruz. Sözlerinizi lanetliyoruz. Türkiye Cumhuriyeti bir bütündür. Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatandır. Vatan hainleri ve işbirlikçileri asla başaramayacaktır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti karşısında olan herkesi lanetliyoruz."