HDP MECLİS ÜYESİ ADAYLARINI AÇIKLADI

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muğla Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayları...

HDP MECLİS ÜYESİ ADAYLARINI AÇIKLADI
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Muğla Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayları ve ilçelerdeki Belediye Eş Başkan ve meclis üyesi adaylarını açıkladı.

Muğla Büyükşehir Belediye Eş Başkan adayları ve ilçelerdeki Belediye Eş Başkan ve meclis üyesi adaylarını açıklayan HDP’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Polat. HDP tüm yöneticilerinde olduğu gibi, Belediye Başkanlıklarında da resmi olmasa da bir eş başkan adayı gösteriyor. Muğla Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayının da Dilek Dobrucalı olarak bildirildi.

HDP’nin Menteşe Belediye Başkan Adayı Adil Çavaş, Ortaca Belediye Başkan Adayı Saip Kaya, Dalaman Belediye Başkan Adayı ise Yakup Basut.

Datça Belediye Başkan Adayı Aziz Akbalık olurken, Meclis adayları ise; Süphan Dinç, Özgür Kahraman, Oya Özgüven, Adem Tekdağ, Nurhan Bayraktar olarak sıralanıyor.

Köyceğiz Belediye Başkan Adayı Belma Koray, Eş Başkan ve birinci sıra Meclis üyesi Adayı ise Yasin Yargı.

Marmaris Belediye Başkan Adayı Deniz Azum, Eş Başkan ve birinci sıra Meclis Üyesi Adayı Rıza Doğan, Meclis üyesi Zafer Doğan.

Ula’da belediye Başkan Adayı Yüksel Sarı, Eş Başkan ve birinci sıra Meclis üyesi Adayı ise Emine Dayıoğlu.

Milas Belediye Başkan Adayı Sabiha Ataş, Eş Başkan ve birinci sıra Meclis üyesi Adayı Hüseyin Bulut, Meclis Üyesi adayları Mevlüde Balık, Zamanhan Turan.

2014’de Bodrum belediye Başkanlığı için bağımsız aday olan Serap Kalkan HDP’nin Bodrum belediye Başkan adayı olarak açıklanırken, birinci sıra Meclis Adayı Güney Şirin de eş başkan olarak belirlendi.

HDP’nin Bodrum Meclis Üyesi adayları ise şu şekilde sıralanıyor; Derya Demir, Bozan Yıldırım, Yüksel Yıldız, Adalet Demir, Osman Nihat Gençosman, Rıdvan Yaşar, Gülten Madenli, Faik Kara.