İş İnsanına Dehşeti Yaşattılar

Bodrum’da iş insanını silah zoruyla kaçırıp altınlarını ve parasını gasp eden 2 kişi, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İş İnsanına Dehşeti Yaşattılar

Akyarlar Mahallesi'nde ikamet eden iş insanı Ö.D. isimli şahsın 18 Eylül günü sosyal medya üzerinden tanıştığı G.A. isimli şahıs ile G.A. isimli şahsın arkadaşı A.U. tarafından silahla tehdit edilerek kaçırıldığı ve zor kullanmak suretiyle ziynet eşyaları gasp edildiği ihbarı yapıldı.

Olayın aydınlatılması, şüphelilerin tespiti ve yakalanması maksadıyla JASAT ve istihbarat timlerinden oluşan özel ekip kurularak gerekli araştırma ve incelemeye başlandı.

Özel ekip tarafından yapılan araştırma sonucu, şüpheli G.A. ve A.U. tarafından mağdur Ö.D.'nin Akyarlar Mahallesinde bulunan villasındaki kasada bulunan 1 kilogram ağırlığındaki ziynet eşyası ile 30 bin TL parasının alındığı, ardından zor kullanmak suretiyle mağdurun el ve ayaklarını bağlayarak İstanbul'a kaçırılmak istendiği öğrenildi.

Özel ekip tarafından yapılan takip sonucunda şüpheliler G.A. ve A.U., mağdur Ö.D. isimli şahsa ait araçta yakalandı. Ö.D. ekiplerce kurtarıldı.

Şüphelilerin kullandığı ve mağdura ait olan araçta yapılan aramada, olayda kullandıkları tabanca ile gasp ettikleri yaklaşık 1 kg. ağırlığındaki 12 parça el yapımı ziynet eşyası (altın sırmalı kolye, altın broş, inci kolyeler, özel tasarım yüzük ve kolyeler) ile 30 bin TL para ve elektronik eşya ele geçirildi.

Şüpheliler G.A. ve A.U. isimli şahıslar, çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı. Gasp edilen ziynet eşyaları, para ve elektronik eşyalar mağdura teslim edildi.