Milas’ta TIR ve Traktör Kazası

Milas’ta maden taşıyan iki TIR, şoförlerin sırat köprüsü olarak nitelendirdiği Labranda yolunda kaza yaptı. Milas’ta yaşanan traktör kazasında ise 1 kişi yaşamını kaybetti.

Milas’ta TIR ve Traktör Kazası

Milas’ta feldspat madeni taşıyan kamyon ve TIR’ların kullandığı Labranda yolunda kaza meydana geldi. Dar yolda geçiş sırasında meydana gelen kazada, TIR’lardan biri yan yatarken diğeri ise uçuruma yuvarlandı. Zeytin ağaçlarına takılarak duran TIR’lardan birinin sürücüsü kazayı yaralanmadan atlattı. Diğer şoför de kazayı hafif sıyrıklarla atlattı. Kaza yapan TIR’lar da ise büyük çapta maddi hasar meydana geldi.

Maden taşıyan TIR’ların sırat köprüsü olarak anılan Labranda yolunun dar olması sebebiyle oldukça tehlikeli olduğuna vurgu yapılırken, Labranda yolunun güvenli hale getirilmesi mümkün değilse maden sevkiyatı yapan kamyon ve TIR’lara güvenli bir güzergah sunulması istendi.

TRAKTÖR KAZASINDA 1 ÖLÜ

Milas’ta sık sık yaşanan traktör kazalarından biri daha Çamovalı Mahallesi’nde meydana geldi. Dağlık arazide toplanan zeytinleri traktörün römorkuna yükleyen vatandaşlar, dönüş yolunda kaza yaptı. Traktör sürücüsü M.Ç. idaresinde seyir halindeki traktörde yolcu olarak bulunan Mustafa Dalaman isimli vatandaş, iddiaya göre dengesini kaybederek traktör ve römork arasındaki boşluğa düştü.

İhbarın ardından olay yerine gelen sağlık ekipleri, Mustafa Dalaman’ın hayatını kaybettiğini belirledi.

Jandarma ekipleri, kazayla ilgili soruşturma başlattı.


Kaynak: Haber Milas