Neler Oluyor Bize?

Alp Arbak, son günlerdeki Bodrum siyaset gündemini yazdı; "Neler Oluyor Bize?"

Neler Oluyor Bize?

Şu son haftalarda yaşananları düşününce o kadar çok üzülüyorum ki anlatamam. Siyasette nefret öyle bir hal almış ki, ne kanun tanınıyor ne yasa! Varsa yoksa menfaat, siyasi rant.

İşin kötüsü bu siyasileri destekleyenlerin attıkları mesajlar, söylemleri inanılır gibi değil. Yaptıkları resmen suçu ve suçluyu övmek. Farkındalar mı bilmiyorum ama suç işliyorlar!

CHP İlçe Başkanı sokağa çıkma yasağında izinsiz dışarı çıkıp şov yapıyor.  Yasak yüzünden cezayı yiyince mağduru oynuyor, bıyık altından gülüp amacına ulaşıyor. Destekçileri ise bu oyuna gelip kendisini kahraman ilan ediyor. Hatta Muğla Milletvekili bile cezayı kendisinin ödeyeceğini söyleyip, aklınca bu siyasi ranttan kendine pay çıkarıyor.

Suç yahu bu suç! Sokağa çıkma yasağı varsa çıkmayacaksın arkadaş! İzinsiz çıkıyorsan da sonucuna katlanacaksın! Kanun sana bana göre değildir. Kanun herkes için vardır. Sen kanunu bile bile, kendi siyasi menfaatin için kullanıyorsan, kusura bakma ama haksızsın! Destekçilerini de sanki ‘bayram kutlamasını engelliyorlarmış’ gibi bir hava yaratıp kandıramazsın. Kimse sana bayramı kutladığın için ceza kesmedi, yasağı deldiğin için ceza kesti.

CHP İlçe Başkanı bunu yapıyor da AK Parti İlçe Başkanı çok mu masum?

Devlet Vefa Grubu oluşturulması talimatı veriyor. Bu grup illerde valiler, ilçelerde kaymakamlar öncülüğünde oluşturuluyor. Ama AK Parti İlçe Başkanı çıkıyor, Vefa grubunun yardım çalışmalarını sanki kendi yapmış gibi anlatıyor. Kendince kendine siyasi rant sağlamak istiyor. Başkanın destekçileri ise öyle bir mesajlar paylaşıyor ki, zannedersin tüm bu yardımları AK Parti yapıyor!

Yahu bu ilçenin kaymakamı yok mu? Sen kaymakam mısın? Senin yapmadığın yardım üzerinden siyasi menfaat sağlaman doğru mu?

Ya şu Yılmaz Özdil olayı?

Adamın villası kaçak arkadaş KAÇAK! Bunu hem Bodrum Belediyesi söylüyor, hem de Çevre Bakanlığı. Bunun neyini savunuyorsunuz, anlayamıyorum! Yılmaz Özdil’in milyonluk villasının Atatürkçülükle, vatan sevgisiyle ne ilgisi var Allah aşkınıza! Değil Yılmaz Özdil, babamın oğlu da olsa kanun kural tanımıyorsa gereği elbette ki YA-PI-LA-CAK!!!

Neymiş efendim muhalif yazarmış da ondan böyle oluyormuş. Bodrum’un tamamı böyleymiş neden sadece Yılmaz Özdil’le uğraşılıyormuş!

Doğru Bodrum’un kaçak yapı sorunu var. Ama o zaman Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras çıkacak ve kaçak yapı yüzünden bugüne kadar kaç işlem yapıldı, açıklayacak. O zaman göreceğiz sorun sadece Yılmaz Özdil’in villası mı, değil mi?

Daha da vahim bir durumda bunları dile getiren gazetecilerin resmen linç edilmesi! Yılmaz Özdil’in villasının durumunu ilk ortaya çıkaran Bodrum Haber’in sahibi Mustafa Gündoğ’dur. Aylar önce yazmıştır hem de. Ama Mustafa Gündoğ’u ciddiye almayan Bodrum Belediyesi, her nedense olay ulusal basına yansıyınca bir gün içinde inceleme yapıp, aynı günün akşamı sonucu kamuoyuna açıklıyor!

Tüm bu gelişmeleri yazan, başta Mustafa Gündoğ olmak üzere tüm gazeteciler tukaka ilan ediliyor, yandaşlıkla suçlanıyor, akla hayale gelmeyecek iftiralara uğruyor.

Neler oluyor bize Allah aşkınıza. Siyaset bu kadar mı gözlerimizi kör etti, nedir bu nefret! Biz böyle bir millet miyiz? Siyaset uğruna kural tanımazlığı, kanunsuzluğu meşru hale getirmek ne demek? Atatürk bizden bunu mu istedi?

Bu saçma sapan siyaset oyunları geleceğimize mal oluyor farkında mısınız? Pek o gelecek bizim mi? Çocuklarımıza böyle bir nefret toplumu mu bırakacağız?

Bir kendimize gelelim Allah aşkınıza! Olan ülkemize oluyor lütfen farkına varalım!