Proje Hakkında Bilgi Verdiler

Atatürk İlkokulu Müdürü Eyüp Turan ve beraberindeki öğretmenler, İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmaz’ı makamında ziyaret ederek "Kardeşim Olur Musun?" adlı proje hakkında bilgi verdi.

Proje Hakkında Bilgi Verdiler

Pandemi döneminde çocuklarda gelişen yalnızlık hissi ve anksiyete gibi duyguları azaltmak, kendini güvende hissetmek, aidiyet duygusunu geliştirmek üzere hazırlanan uluslararası bir e-Twinning projesi olan "Kardeşim Olur Musun?" projesinde çocuklar sınıflarından edindikleri kardeşleriyle online olarak mektup yazma, afiş tasarlama, kurabiye yapma, yılbaşı kartı hazırlama, ortak kitap yazma, ortak şarkı söyleme, online oyun oynama, masal anlatıp resim yapma gibi etkinlikler yapıyor. 

Türkiye'den 10, Azerbaycan'dan 2 öğretmen yürüttüğü projenin kurucu ortağı Atatürk İlkokulu'ndan Özgür Erdem Demirayak ve Bursa Celal Bayar İlkokulu'ndan Özgür Yılmaz. 

Projeye Bodrum Atatürk İlkokulu öğretmenlerinden Kenan Tunç, Gülseven Üçerler ve Hüseyin Turgut Karabağlı Ortaokulu'ndan Ebru Önder ve Gülsen Payzanoğlu katılıyor. 3 aylık planlanan projenin 31 Ocak'ta sona ereceği ifade edildi. 

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Aslan Korkmazı makamında ziyaret eden öğretmenler, proje hakkında bilgiler vererek ortak yazdıkları ebooku armağan ettiler.