Silahlı Darp ve Gaspa 5 Tutuklama

Bodrum’da bir vatandaşı silahla korkutarak darp ve gasp eden 2 şüpheli ile olayı azmettirdikleri iddia edilen 4 şüpheli, Muğla Asayiş ekiplerince gözaltına alındı. Şüphelilerden 5’i çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Silahlı Darp ve Gaspa 5 Tutuklama

Olay geçen 24 Ağustos gecesi yaşandı. T.A. isimli vatandaş, tanıdığı bir şahıs tarafından aranarak Torba ile Gölköy arasındaki bölgeye çağrıldı. Bölgeye giden T.A., burada tanımadığı şahısların saldırısına uğradı. 

Çok sayıda suç kaydı bulunan M.Y. ve F.K. isimli 2 şüpheli, T.A.’ya silah doğrultup, havaya ateş ederek korkuttu. Olayda T.A.’yı darp eden 2 şüpheli, daha sonra bir miktar parasını ve cep telefonunu gasp etti. Ardından T.A.’nın motosikletini de alıp kayıplara karıştı. 

İhbarın ardından Muğla Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı. 80 güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, soruşturmanın devamında şahısların bir motosiklet ve bir arabayla bölgeye geldiklerini, azmettirici oldukları öğrenilen şahısların araçla gelen M.Y. ve F.K.’ya plakasız motosiklet temin ettiklerini belirledi. 

Olay sonrası Milas’a kaçan M.Y. ve F.K. ile olayı planlayarak azmettirdikleri iddia edilen M.A.Ö., S.İ., B.K. ve B.B.İ., Milas ve Bodrum’da yapılan eş zamanlı operasyonlarla yakalandı. 

Yapılan ev aramalarında bir adet namlu kısmı kesik pompalı tüfek ele geçirildi. Şüpheliler, bugün adliyeye sevk edildi. Adli makamların karşısına çıkarılan şüphelilerden B.B.İ., adli kontrol kararı ile serbest kalırken, diğer 5 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

Öte yandan müşteki T.A.’nın ise savcılıkta şikayetinden vazgeçtiği öğrenildi.