Uzaktan Eğitime Yabancı Dil Desteği

Uzaktan eğitime destek olmak amacıyla bir araya gelen 32 İngilizce öğretmeni, ortaokul öğrencilerine yönelik hazırladıkları İngilizce ders içeriklerini internet üzerinden erişime sundular.

Uzaktan Eğitime Yabancı Dil Desteği

Eylül ayında başlatılan "English Beyond Ability (EBA)" eTwinning projesi kapsamında projede yer alan 32 öğretmen, uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler için müfredatla uyumlu İngilizce ders kitapları hazırlayarak internet ortamında erişime sundular. Ülkemizin farklı şehirlerinden 30, yurt dışından da 2 öğretmenin yer aldığı projede ilimizi Bodrum Gölköy Ahmet Naci Coşkunoğlu Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Necip Akça ile Fethiye Bilim ve Sanat Merkezi İngilizce Öğretmeni Işıl İlkem Erenoğlu temsil ediyor. 

Proje kapsamında Milli Eğitim Bakanlığının EBA platformunun öğrenciler tarafından aktif şekilde kullanılması ve EBA için içerikler üretilmesi hedefleniyor. Bu hedefler doğrultusunda projede yer alan öğretmenler ve öğrencileri; dil bilgisi çalışmaları, sesli okuma-dinleme metinleri, konuşma-yazma aktiviteleri, kelime çalışmaları, oyunlar gibi pek çok içeriğin yer aldığı kitaplarını tüm öğrencilerin erişimine hazır hale getirdiler.

Kitaplara ulaşmak için aşağıdaki linkleri kullanabilirsiniz:

5. SINIF

bit.ly/2yi9EsA


6. SINIF

bit.ly/2Up5urI


7. SINIF
bit.ly/33TGADK


8. SINIF

bit.ly/2WUjTxG