Yalıkavak Liderliği Devraldı

Hentbol Kadınlar Süper Ligi’nde devrenin son maçında evinde İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni 26-20 mağlup eden Yalıkavakspor, liderlik koltuğuna oturdu.

Yalıkavak Liderliği Devraldı

Binnaz Karakaya Spor Salonu’nda saat 17.00’da başlayan maçı, çok sayıda sporsever izledi. İlk devrenin büyük bölümünde skor üstünlüğünü elinde bulunduran konuk takım, devre arasına 12-14 önde gitti. 

İkinci yarıda temsilcimiz Yalıkavakspor, daha iyi bir oyun ortaya koydu. İzmir’in ataklarında başarılı bir savunma yapan ev sahibi takım, bulduğu fırsatları da iyi değerlendirerek goller buldu. 

Seyirci desteğini de arkasına alan Yalıkavakspor, maçı 26-20 kazanarak liderlik koltuğunu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden devraldı. Yalıkavakspor maç sonunda taraftarı ile galibiyeti kutladı. İzmir’de ise liderliği kaybetmenin üzüntüsü vardı. Maçta 9 atan ev sahibi takımdan Fatmagül Sakızcan, en golcü oyuncu oldu. 

Yalıkavakspor antrenörü Kıvanç Özcan, maç sonu yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Bu sezonun en iyi topunu oynadık. Onun için oyuncularımı tebrik ediyorum. İlk yarı biraz bocaladık ama ikinci yarı toparlandık. Hem savunma hem de hücumda akıllı işler yaptık. Onları canı gönülden tebrik ediyorum. Rakibi de oyunlarından dolayı tebrik ediyorum.”

Yalıkavakspor Kaptanı Yeliz Yılmaz, iyi bir oyun ortaya koyduklarını ifade ederek “İzmir’i yendiğimiz için mutluyuz tabi ki de. Bir de biz ligin başından beri tam böyle istediğimiz topu da oynayamıyorduk. Maç kazanıyorduk şükürler olsun. Her zaman bir mücadelemiz var ama bugün o güzel hentbolumuzu da oynadık. O daha çok sevindirici bir durum. İzmir çok önemli bir rakipti bizim için. Senelerdir oynuyoruz ve senelerdir de çok önemli maçlar çıkarıyoruz İzmir’e karşı. Mutluyuz, devreyi böyle galibiyetle kapattığımız için ve iyi hentbol oynadığımız için. İzmir’i de tebrik ediyorum.” diye konuştu. 

Yalıkavakspor Orta Oyun Kurucu Yasemin Şahin de ”Bugün herkes elinden geleni 10 numara yaptı. Takım nasıl oynar, takım gibi nasıl oynanır gösterdik. Kapanışı bu kadar güzel bir maçla, bu kadar güzel bir galibiyetle yaptığımız için de çok mutluyuz.” şeklinde konuştu. 

Muhabir: Hamdi Yörür