Adliye Önünde Çirkin Müdahale!..

18 farklı suçtan arama kararı bulunan cezaevi firarisi, jandarma ekiplerince yakalandı. Zanlının adliyeye girişi sırasında şüphelinin arkadaşları ise görevini yapmaya çalışan basın mensuplarına müdahale etti. 

Adliye Önünde Çirkin Müdahale!..

18 farklı suçtan arama kararı bulunan cezaevi firarisi, jandarma ekiplerince yakalandı. Zanlının adliyeye girişi sırasında şüphelinin arkadaşları ise görevini yapmaya çalışan basın mensuplarına müdahale etti. 

Jandarma ekipleri, 9 farklı hırsızlık, 4 farklı konut dokunulmazlığını ihlal etme, 1 işyeri dokunulmazlığını ihlal etme, 1 kamu malına zarar verme, 1 mala zarar verme, 1 hükümlü veya tutuklunun kaçması, 1 tehdit, 1 hükümlü veya tutukluların ayaklanması suçlarından toplam 18 farklı suçtan arama kararı bulunan Gökhan Ö. isimli şahsın Akyarlar Mahallesi’nde Kemer Mevkii’nde bulunan ailesinin yanına geleceği yönünde duyum aldı. 

Yakalanmamak için sürekli kılık değiştiren ve sürekli farklı araçlar kullandığı öğrenilen şüphelinin son olarak 06 FJ 5677 plakalı aracı kullandığı tespit edildi. Şahsı yakalamak için Bodrum İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’na bağlı Jasat Timi, KOM Takip Timi ve İstihbarat Timi tarafından operasyon başlatıldı. Bahsekonu araç takibe alınırken Turgutreis ve Akyarlar Jandarma Karakol Komutanlığı Asayiş Timleri de muhtemel kaçış istikametlerinde önlem aldı.  

Şüpheli Gökhan Ö. ile birlikte 3 kişinin bulunduğu otomobil, Kemer Mevkii’nde tespit edilmesi üzerine, araca dur ihtarında bulunuldu. Araç, hızla kaçmaya başlayınca yapılan ısrarlı takip sonucunda durduruldu. Otomobil durduktan sonra Gökhan Ö. araçtan inerek kaçmaya çalışsa da jandarma ekiplerince yakalandı. Araçta bulunan 3 kişiye hükümlü, tutuklu veya delileri bildirmeme suçundan adli işlem yapılırken Gökhan Ö. Gözaltına alındı. 

BASINA YİNE MÜDAHALE VARDI!..

Şüpheli bugün öğleden sonra adliyeye getirildi. Zanlının adliyeye girişi sırasında yakını olduğu değerlendirilen 3 kişi ise şahsı görüntülemeye çalışan basın mensuplarına müdahale etti. Bir gazetecinin kamerasını tutup kırmakla tehdit eden şahıslar, görüntü almayı engelledi. 

Öte yandan halkın en doğru habere ulaşma hakkı için titizlikle çalışan basın mensupları, özellikle son birkaç aydır Bodrum Adliyesi önünde sık sık engellemelere maruz kalıyor. Adliyeye sevk edilen şüpheli yakınlarının fiziksel müdahalelerine maruz kalan basın mensupları, görevlerini yapamaz hale geliyor.