BODRUM YAĞMURUN ETKİSİNDE

Bodrum’da etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle, Bodrum, Turgutreis, Ortakent...

BODRUM YAĞMURUN ETKİSİNDE
Bodrum’da etkili olan kuvvetli yağış nedeniyle, Bodrum, Turgutreis, Ortakent beldelerinde bazı otel, iş yeri ve evleri su bastı.

Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde başlayan ve sabah saatlerine kadar aralıklarla devam eden kuvvetli yağış sonucu son 24 saatte metrekareye 80 kilogram yağış düştü. Kuvvetli yağış nedeniyle Turgutreis beldesinin Kemer mevkisindeki bazı otel, iş yeri ile evleri su bastı.

Su basan iş yeri ve evlerde yaşayanlar, yağmur sularını itfaiye ekiplerinin yardımıyla temizlemeye çalışıyorlar. İş yerini su basan vatandaşlar, kuvvetli yağışın dükkanlarındaki malzemeleri kullanılmaz hale getirdiğini anlatarak, ''Geceden beri iş yerlerimizi basan yağmur sularını temizlemeye çalışıyoruz. Belediye ekiplerini aramamıza rağmen kimse yardıma gelmedi'' diye konuştular.

Odalarını yağmur suyu basan otellerin yöneticileri, kendi imkanları ile tahliye ettiklerini söyledi. Gece boyunca etkili olan kuvvetli yağışın Turgutreis-Akyarlar arasında ulaşımın sağlandığı yola zarar verdiği gözlendi. Yolda oluşan hasarın giderilmesi için jandarma ve belediye ekiplerinin birlikte çalışma yürüttüğü, çalışmalar nedeniyle ulaşımda zaman zaman aksama yaşandığı bildirildi.

Kuvvetli yağış nedeniyle, Bodrum ilçe merkezinde Cumhuriyet Caddesi'ndeki bazı dükkanlarda küçük çapta su baskınları yaşandığı öğrenildi. Kent merkezindeki bazı rögarların taşması sonucu oluşan su birikintilerinin ulaşımı olumsuz etkilediği bildirildi. Meteoroloji yetkilileri, bölgede salı gününe yağışlı havanın aralıklarla devam edeceğini ifade etti.