Evinde Hırsızla Burun Buruna Geldi!

Bodrum’da gece saatlerinde evindeki gürültülere uyanan vatandaş, hırsızlık için evine giren bıçaklı şahısla burun buruna geldi. Vatandaşın telefon ve tabletlerini çalan hırsız, polis ekiplerince yakalandı.

Evinde Hırsızla Burun Buruna Geldi!

Olay Cevat Şakir Mahallesi’nde yaşandı. Eşi ve çocuğu ile yaşadığı evinde gece saatlerinde bir gürültü duyması üzerine uyanan vatandaş, pencereden girdiği belirlenen Osman A. isimli şüpheliyle evinin salonunda karşılaştı. Elindeki bıçakla vatandaşı ölümle tehdit eden Osman A., ev sahibinden kapının yerini göstermesini söyledi. 

Kapının kilitli olduğunu fark eden şüpheli, ev sahibini yine tehdit ederek kapının anahtarını aldı. Kapıyı açtıktan sonra hızla evden uzaklaşan Osman A., evden aldığı 2 telefon ve 1 tableti de beraberinde götürdü. 

Mağdur aile, olayın şokunu atlattıktan sonra polise haber verdi. Çevredeki güvenlik kameraları ve MOBESE’leri incelemeye alan Asayiş Büro Amirliği ekipleri, şahsı Gümbet Mahallesi’nde kaldığı bir otelde kıskıvrak yakaladı. Şahsın kaçarken attığı suç aleti bıçak da ekiplerce bulundu. 

Asayiş Büro Amirliği’ndeki işlemlerinin ardından “konut dokunulmazlığı” ve “yağma” suçlarından adliyeye sevk edilen Osman A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.