Kavşaktaki Düzenleme Trafiği Felç Etti

Bodrum’un Ortakent Mahallesi'nde, Karayolları'nın anayoldaki kavşakta yaptığı sinyalizasyon düzenlemesi, bölgede trafiğin felç olmasına ve uzun araç kuyruklarının oluşmasına neden oldu.

Kavşaktaki Düzenleme Trafiği Felç Etti

Bodrum'da Karayolları Genel Müdürlüğü'nün yetki alanında bulunan ve ilçenin ana arteri durumundaki D-33O karayolundaki trafik yoğunluğu bir türlü ortadan kaldırılamıyor. Özellikle Yeni Devlet Hastanesi kavşağındaki trafik ışıkları sürekli olarak bölgede yoğunluk yaşanmasına neden oluyor.

Öte yandan, daha önce belirgin bir sorunun olmadığı bir kavşakta yapılan yeni düzenleme, bugün vatandaşlara trafik çilesi yaşattı. Bodrum- Turgutreis karayolu üzerindeki Bayraklı Kavşağı'nda Karayolları tarafından sinyalizasyon düzenlemesi yapıldı. Düzenleme ile ana yol güzergahı için yanan yeşil ışığın süresi yarım dakika civarına çekilirken, kırmızı ışık süresi ise bir buçuk dakikaya uzatıldı.

Düzenlemenin ardından yolda çift taraflı olarak uzun araç kuyrukları oluştu. Bayraklı Kavşağı'ndan başlayan kuyruk, Ortakent Kavşağı'na kadar uzadı. Sürücüler, duruma isyan etti. 

Öte yandan aynı sorun Güvercinlik Mahallesi'nde de yaşanıyor. Mahalle içerisindeki sinyalizasyon sıkıntısından dolayı uzunca bir süredir Milas’a gidiş istikametinde uzun araç kuyrukları oluşuyor. Sürücüler, uzun süredir devam eden bu sorunun çözülmesini istiyor.